Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# adatbázis kezelés, nyilvánt...

C# adatbázis kezelés, nyilvántartás kezelő program segítség?

Figyelt kérdés

Helló.

Nyilvántartás kezelő programot kell készitenem 1 pizzériának, tárolni kell a neveket,rendeléseket,és a dátumokat,illetve vissza kellene tudni keresni dátum szerint. Hogy tudnám meg valósitani?

Eljutottam addig,hogy készitettem egy DataSet-et,azon belül van egy DataTable-m, neveket,cimet,telefon számot, pizza rendeléseket(méret szerint kicsi,közepes,nagy stb),be tudom vinni,de a dátumokat nem.

Létrehozok 1 sort ami igy néz ki: név cim telefon kis pizza ,közepes stb , amikor rendel még egyet az adott személy nem új sorba teszem,hanem a pizza értékét növelem 1-el. de viszont az uj rendeléshez kellene még egy dátumot hozzáadnom,úgy hogy az előzőt ne irja felül. Ötletek?

Mysql adatbázist ha nem szükséges,akkor nem szenvednék vele,mert nem értek hozzá.



#adatbázis #Visual C# #nyilvántartás kezelő
2016. febr. 2. 00:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Tárolj külön minden megrendelést, ne akard túlbonyolítani.
2016. febr. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy így már nem rendelést tárolsz, hanm utolsó rendelést, meg egy pizza darabszámot. Mégis miért nem lehet minden rendelés külön rekord?
2016. febr. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

ha minden rendelést külön tárolok,akkor ugyanaz a név rengetegszer fog szerepelni az adatbázisban.

pl: XY 1 kicsi - dátum

XY 1 kicsi - dátum

tudom ezt valahogy összesiteni,hogy a datagridview-ben xy 2 kicsi-t mutasson?

2016. febr. 2. 00:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze, de akkor melyik dátumot akarod hozzárendelni? :D
2016. febr. 2. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugye ez csak gyakorló feladat és nem valódi pizzériának készítesz szoftvert?
2016. febr. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Adatbázis nélkül pedig mindenképp gagyi lesz megoldás.
2016. febr. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, ha programozni akarsz, akkor tanuld meg az adatbazis kezelest, nagyon sokzsor hasznos.


C#-hoz nem kell MySQL, ott az SQLite (neked boven eleg) nem kell hozza telepiteni, egy fajlban tarolja az adatbazis, .net kompatibilis, SQL nyelvet hasznal.


Es ne noveld a pizza szamot. Ronda. Uj megrendeles, uj rekord. Adatbazis erre valo, ha erdekel, hogy Nagy Geza mennyit rendelt, akkor egy COUNT megmondja azonnal.

2016. febr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!