Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozóként szeretnék...

Programozóként szeretnék elhelyezkedni. Mennyire fontos a vakon gépelés? Hogyan tanulhatnám meg?

Figyelt kérdés
Eddíg mindig úgy írtam,ahogyan jött és vizonylag gyorsan is,de úgy érzem,hogy ennél gyorsabban ezzel a módszerrel már nem tudok és sokszor már most is sokkal előnyösebb lenne,ha a programozás gyakorlása közben tudnék vakon gépelni,tehát nem kéne néznem a billentyűt. Gondolom programozóként ez kulcsfontsságú dolog,hogyan tanulhatnám meg?
2016. ápr. 20. 20:43
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Egyetemen nem feltétel az, hogy vakon tudj gépelni. Megtanulod később, emiatt ne aggódj. Fogsz eleget írni.
2016. ápr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Csak attól félek,hogy mivel egyetemen mégtöbbet fogok gépelni,rosszul rögződik be és utánna már nehéz lesz kijavítani.

Én amúgy a 10 ujjas gépelésre gondolok,amikor megvan határozva,hogy melyik ujjaddal mit fogjál.

2016. ápr. 20. 21:01
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem fontos. Én sem tudok vakon gépelni, mégis programozóként dolgozom.
2016. ápr. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak és kizárólag a saját érdeked, hogy gyorsabban tudj dokumentációt írni, egyébként senkit se érdekel, hogy ténylegesen hogyan ütöd a billentyűket, pláne nem olyankor, amikor magyar és angol billentyűzetkiosztások között kell váltogatnod percenkként.
2016. ápr. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem vagy egy született géniusz, akkor nem a gépelési sebességed lesz a korlátozó tényező. Én legalábbis már megszoktam azt a látványt, hogy 10 perc gépelést 20 perc fel-alá járkálás követ, agyalgatás, morfondírozás :D
2016. ápr. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Állítólag kb. 200 óra alatt meg lehet tanulni vakon gépelni, de nekem úgy 60 alatt sikerült. Igaz, nem tíz ujjal, csak héttel, de így sem rossz.
2016. ápr. 21. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem fontos. Jó, azért ne két ujjal pötyögd, a betűket hosszasan keresve, de ha tudsz elfogadható sebességgel, nem vakon írni, az is tökéletes.

A kódolás nem arról szól, hogy versenytempóban minél több karaktert gyárts. :)

De ha meg akarod tanulni, nem nehéz találni hozzá oktatóanyagokat. :)

2016. ápr. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ahogy korábban is írták, ha jó programozó leszel, lényegtelen, hogy milyen sebességgel tudsz gépelni, mert az időd nagy részét a tervezés fogja felemészteni.
2016. ápr. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Amúgy van olyan,hogy papíron is terveznek valamit?

És kb mennyi sort ír egy programozó 1 nap alatt? (mármint a munkája alatt)

2016. ápr. 21. 21:08
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Programozóként dolgozok, tegnap effektíven összesen ha írtam 10 sornyi kódot annyit agyaltam, szóval ez a szakma nem a gyors gépelésről fog szólni :D
2016. ápr. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!