Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek el robotokat...

Hogyan kezdjek el robotokat készíteni, programozni?

Figyelt kérdés
11.-es gimnazista vagyok és jövőre gépészmérnöknek szeretnék továbbtanulni. A mechanikus dolgokhoz értek, járművek között nőttem fel ,mivel édesapámnak mezőgazdasági gépszerelő a szakmája amit űz is. Az elektronikus, okos eszközökhöz nem nagyon értek, viszont nagyon érdekelnek a különböző robotok és programozásuk és meg is szeretném egy szinten tanulni. Arduinon keresztül szeretném ezeket elsajátítani (vennék hozzá szervókat, érzékelőket, motorokat) és így kölönféle robotokat összerakni. Mit gondoltok így sikerülhet működő robotokat készítenem? Ti hogyan kezdtétek a robotok programozását?

2016. máj. 4. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben valahogy ebben a sorrendben venném át a dolgokat:

1) Megismerkednék a programozás alapjaival (mi is az a program; miért írunk programokat; mi az az utasítás; mik azok a kifejezések; mire jók a változók; mire jók a függvények és eljárások, stb.)

2) Megpróbálnék egy LED-et kivilágítani

3) Megpróbálnám azt az egy LED-et villogtatni

4) Megcsinálnám, hogy az a LED egy kis nyomógomb megnyomásával ki- és bekapcsolható legyen

5) Ezeket az ismereteimet felhasználva megpróbálnék egy kis nyomógombos elektromos dobókockát csinálni

6) Ezen a ponton választanék: vagy megtanulok valamilyen egyszerűbb karakteres kijelzőre írni valamit, vagy soros porton adatot küldeni és ezt PuTTY-val figyelni - a lényeg, hogy lássak valamiféle komolyabb kimenetet a programomtól

7) Megismerkednék az analóg-digitális illetve a digitális-analóg jelek közti átalakítással. Csinálnék egy menő kivezérlésjelzőt vagy egy hanggenerátort.

8) Megpróbálkoznék a soros adatátvitellel is. Ha a 6. pontban ezt választottad, az most jól fog jönni. A lényeg az lenne, hogyha van két mikrovezérlőm, egymás közt tudjanak beszélgetni

9) Még az is jól jöhet, ha tudok microSD kártyát is kezelni egy kevésbé bonyolult fájlrendszerrel (pl. FAT32)

Innentől már menni fog.


Nem volna esetleg jobb választás egy Raspberry PI?

2016. máj. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én építettem egy arduino alapú robotkart amit egy c# asztali programmal lehet irányítani. Ha van valami kérdésed kérdezhetsz.

Kb 20e forintból össze lehet dobni


Tápnak asztali számítógép tápot használj, én ezzel szoptam egy csomót.

Érdemes lenne megtanulni egy magasabb szintű programozási nyelvet is pl java c#. A kezelőfelület miatt. El lehet szórakoztatni c-s konzollal, de sokkal gyorsabban megvagy egy c#-os winformmal, plusz egyszerűbb is

2016. máj. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Még annyit hogy hogyan tudnám megtanulni a javac programozási nyelvet és a többi szükséges dolgot? Interneten keresztůl vagy vannak ilyen tanfolyamok?
2016. máj. 5. 09:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenhez van dokumentáció. Ha máshol nem a fejlesztő honlapján.


Ott tessék keresgélni.

2016. máj. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne keverd a dolgokat, a javac egy program, ami a java nyelvű kódot a JVM által futtatható bájtkódra fordítja le. Szóval a nyelv neve Java.


Amúgy az Agyhullám Java könyvet szokták javasolni.

2016. máj. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!