Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megéri ma még C++ -t tanulni?

Megéri ma még C++ -t tanulni?

Figyelt kérdés

Tudom, sok ilyen kérdés van, de most megpróbálom megfogalmazni miért kérdezem:


1, Ma már játékfejlesztéshez vagy sima programhoz vagy C#-ot használnak, vagy motort.


2, az előzőben is, engem főleg a Játékok érdekelnek, és azokat ma már nem is programozzák, csak kattintgatják. Unreal Engine, unity, cryengine, source engine stb...


3, A világ folyamatosan változik, és annyi update és változás megy végbe a nyelvekben is, hogy az elképesztő, és lehet amit ma megtanulsz holnapra már vagy kiveszik vagy megváltoztatják.


4, ez személyes, limitált lehetőségem van tanulni. Naponta csak pár órát tudnék rászánni, és internet hiányában (munka miatt) csak könyvből tudnék tanulni. Mondjuk ez a könyv (elvileg) jó, ezt maga a C++ alkotója írta, és több ezer oldalas.


Ezek után, megéri Nekem tanulni? Érdekel, de egyedül nehéz. Nagyon nehéz. És nagyon lassan haladok.



2016. máj. 7. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:

A nagy játék fejlesztők keményen programoznak...

Az össze kattintós játékok, ezek kifutott motorjaira épülő kis 3D -s építkező rész, modellek és textúrák segítségével.

2016. máj. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy ebből pénzt tudj majd csinálni, egy élet filozófia kell.

3. pontban jó látod, napi pár óra csak arra elegendő hogy ha már megvan a tudás tud követni a változásokat...


Munka, haszon vágyból szerintem neked nem, hobbi -nak meg miért ne. :-)

2016. máj. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
igazából, szerintem arra jó lehet, hogy legyen valami fingom az egészhez, és ha oda kerülnék hogy rendesen foglalkozzak ezzel, akkor már könnyebb dolgom lesz (pl egyetem vagy akármilyen képzés :D ) Ki hogy látja ezt?
2016. máj. 7. 19:32
 4/10 SimkoL ***** válasza:
Én már öreg vagyok, de mindig tanulok valamit. Nyugdíjasként nincs rá szükségem, de mozgatja az agysejteket.
2016. máj. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem mondani, hogy nem dolgozni akarnék vele, úgy értem nem egy cégnél akarok valami oldalborda lenni, hanem hobbifejlesztő, esetleg független fejlesztő.
2016. máj. 7. 20:09
 6/10 anonim ***** válasza:
Én azt látom, hogy még elég sok C/C++ fejlesztőt keresnek, és a fizuik is a legmagasabbak között vannak.
2016. máj. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Mondjuk ez a könyv (elvileg) jó, ezt maga a C++ alkotója írta, és több ezer oldalas."


Ha a C++ bibliára gondolsz (Sjarne Stroustrup - A C++ programozási nyelv), akkor azt felejtsd el, abból te nem fogsz megtanulni programozni. Nem is azért van az a könyv. :-)


Ám a játékfejlesztés nem ennyire egyszerű témakör. Az se mindegy, hogy milyet akarsz fejleszteni, és még rengeteg egyéb szempont van, aminél jól jöhet a C++ tudás, vagy teljesen felesleges is lehet.

2016. máj. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Unreal Engine, unity, cryengine, source engine stb..."


Ezt mind C++ nyelven írják. Ha pedig nekiállsz tanulni olyan könyvet válasz ahol nem a C++98 -ról van szó, mert elavult.

2016. máj. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1, Ma már játékfejlesztéshez vagy sima programhoz vagy C#-ot használnak, vagy motort.


> :D Motort is megkel írni valahogy. Én személy szerint hátam borsódzik a C#-tól. Tehát, ha nem akarsz semmilyen licenst fizetni, akkor úgy jársz a legjobban, ha írsz magadnak 1-et. (UT persze ingyenes, egy adott bevételig!, tehát teljesen innentől már az se...)


2, az előzőben is, engem főleg a Játékok érdekelnek, és azokat ma már nem is programozzák, csak kattintgatják. Unreal Engine, unity, cryengine, source engine stb...


> Haha ne, hogy azt hidd... Valahogy az egyedi scripteket is meg kell írni. A motor író személy/cég se tud felkészülni minden igényre. A motor csak arra jó, hogy a rutin (rendszerint előforduló) feladatokat átvállalja. Az egyedi igényeket persze nem tudja. Azt neked kell megírni.


3, A világ folyamatosan változik, és annyi update és változás megy végbe a nyelvekben is, hogy az elképesztő, és lehet amit ma megtanulsz holnapra már vagy kiveszik vagy megváltoztatják.


> Kivenni semmi kép, mert akkor összeomlana az amit csináltak vele. Mai napig is vannak olyan alkalmazások, amik inkább maradnak a régi verziónál, mert egy új bevezetése összekuszálná. Tehát hiába tanulod meg a legújabbat, mert valahol még a régebbit használják. Persze ez nem zárja azt, ki hogy az újat ne ismerd. Hanem! Ismerd a régebbieket is az újjal együtt!


4, ez személyes, limitált lehetőségem van tanulni. Naponta csak pár órát tudnék rászánni, és internet hiányában (munka miatt) csak könyvből tudnék tanulni. Mondjuk ez a könyv (elvileg) jó, ezt maga a C++ alkotója írta, és több ezer oldalas.


> elmélettel nem szerzel gyakorlatot. Programozás olyan mint a matematika. Ha van egy probléma, azt meg kell oldani az adott eszközökkel. Ha nem tudod, hogy milyen eszközhöz nyúlj, akkor a probléma megoldása se fog menni. Magyarul a probléma/feladat definiálásától el kell jutni a megvalósításig, amiből a probléma megoldása születik.

> pl.: Adott egy szám sorozat. A probléma: ezeknek sorban kell lenniük. A megvalósítás: az algoritmus amivel megoldjuk, hogy sorrendben legyenek. Megoldás: visszaadott szám sorozat.


--- --- --- --- --- --- --- --- ---


Üdvözlet az informatika világában, amit 5 évente újra kell tanulni majdnem mindent, mert mindig akad probléma és megvalósítás, amit beleépítenek a rendszerbe.

A feltett problémáidból amúgy azt olvastam ki, hogy csak panaszkosz miatta, és nem fogadod el. Ha informatikusok útjára akarsz lépni, akkor vállald be, hogy:

tanulás, gyakorlás, munka, tanulás, gyakorlás, munka, tanulás, gyakorlás, munka...

Az az informatikus aki nem fejleszti magát és tudása nem naprakész, az lemarad.

2016. máj. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"1, Ma már játékfejlesztéshez vagy sima programhoz vagy C#-ot használnak, vagy motort."


ez így egy teljesen hamis állítás. C++-t használnak saját "motor"-hoz és más motorokhoz is.


2, az előzőben is, engem főleg a Játékok érdekelnek, és azokat ma már nem is programozzák, csak kattintgatják. Unreal Engine, unity, cryengine, source engine stb...


ismét hamis. igaz, hogy össze lehet kattintgatni játékokat, de abból csak egy kalap sz*r lesz, már bocsánat. arról nem is beszélve, hogy ezekhez amiket felsoroltál pont hogy jó ha ismered a C++-t.


3, A világ folyamatosan változik, és annyi update és változás megy végbe a nyelvekben is, hogy az elképesztő, és lehet amit ma megtanulsz holnapra már vagy kiveszik vagy megváltoztatják.


tanulj algoritmusokat, ne api-kat. nem a kódolás, hanem annak megértése teszi a programozót azzá ami


4, ez személyes, limitált lehetőségem van tanulni. Naponta csak pár órát tudnék rászánni, és internet hiányában (munka miatt) csak könyvből tudnék tanulni. Mondjuk ez a könyv (elvileg) jó, ezt maga a C++ alkotója írta, és több ezer oldalas.


internet hiányában én a helyedben nem vágnék bele. könyvből én biztosan nem tudnám.

2016. máj. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!