Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » VBS be ezt hogy kéne megválósí...

VBS be ezt hogy kéne megválósítani?

Figyelt kérdés

Ez a rész nem megy :


nev=inputbox("Hogy hívnak?")

x =msgbox("Örülök hogy megismerhetlek " &nev",6+16, "Hello")


mert azt írja ki hogy hogy gondja van a 2. sorral " &nev gondolom ezzel a résszel mert enélkül működik, ezt meglehet valahogy csinálni hogy működjön?


2010. ápr. 8. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom elgépelted, ennyi. Helyesen:


nev=inputbox("Hogy hívnak?")

x =msgbox("Örülök hogy megismerhetlek " &nev,6+16, "Hello")


A különbség annyi a tiédhez képest, hogy a &nev után nincs idézőjel ( " ), mert az idézőjel csak a konstans szövegekhez kell (mint pl. "Hogy hívnak?", "Örülök hogy megismerhetlek", stb.), tehát amiket te előre megadsz.

Ha egy változó értékét akarod felhaszálni (itt a nev változó), akkor azt csak le kell írni, és közvetlenül a neve elé egy & jelet kell tenni. Futtatáskor összefűzödik (a háttérben) a két szöveg, és egyben adódik át a msgbox( , , ) függvénynek az első paraméter helyén.

Szóval a lényeg, hogy változó körül ne használj " jelet, csak a sima szöveg körül.

2010. ápr. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Még annyit, hogy nem csak a hibás sor számát lehet megtudni, hanem az adott soron a karakter sorszámát a futtatáskor. Ha valamilyen komolyabb szövegszerkesztőt használsz (pl. NotePad++ nagyon jó, ingyenes, magyarul is tud), akkor ott sokkal könnyebb rátalálni, és még színes betűkkel ki is emeli a programkódból a számokat, változókat, szövegeket, stb.

A 45. karakter pont az az idézőjel amúgy.


Csak akkor érdekes amit írtam most, ha komolyabban foglalkoznál a dologgal :-)


ja, és ha igen, és valamennyire tudsz angolul, akkor olvasgasd ezeket is:

[link]

[link]

2010. ápr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ja, és ha igen, és valamennyire tudsz angolul, akkor olvasgasd ezeket is


helyett ezt akartam volna írni:


ja, és ha valamennyire tudsz angolul, akkor olvasgasd ezeket is

2010. ápr. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kösz azt tudom hogy kiírja hogy hanyadik karakter csak ilyen komolytalan szerkesztőt használok és nemvolt kedvem megszámolni hogy hanyadik karakter
2010. ápr. 8. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!