Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy tudom le ellenőriztetni...

Hogy tudom le ellenőriztetni a regisztrációs mezőket IF-el, hogy ne lehessen üres mezőkkel regisztrálni az oldalamra?

Figyelt kérdés

A form-ba van 3 mező. Neved, jelszó, email. Megcsináltam a regisztráló scriptet php-ban, és az a gondom hogy akkor is sikeres a regisztráció, ha nem töltik ki mind a 3 mezőt. Ezt raktam bele: if ( $nev && $jelszo && $email !=NULL )

{ print "Sikeres regisztráció"; } else { print "Sikertelen regisztráció"; }

Mi a baj ezzel? Hogy csináljam hogy csak akkor regisztráljon ha mind a 3 mező ki van töltve?


2010. ápr. 11. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Bár nem vágom a php-t, de ez minden más programnyelvben is hibás arra, amit szeretnél. Mindegyik után írd be a teljes kifejezést (szerintem):


( $nev != NULL && $jelszo != NULL && $email !=NULL )

2010. ápr. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos úgysem jó. A 3 mezőből ha 2 kivan töltve, már sikeres a regisztráció. Így pl: email nélkül is tud regisztrálni ami a legfontosabb.
2010. ápr. 11. 17:06
 3/3 anonim ***** válasza:

nev = "" azaz üres karakterlánc!!!


De ezt a kódodat amúgy nem igazán értem, az adatokat egy formból $_POST["nev"] -el kell átvenni vagy $_GET["nev"]-el.

Nálam így néz ki:

if ($_POST["email"]=="")

{

$error = 1;

echo "<p><span class='style2'>Nem irtál emailt!</span></p>";

}


és igy van egy csomó if-em, különkülön üzenet mindennek, amit szükséges kitölteni és a felhasználó nem töltötte ki.

a végén pedig:

if ($error == 1)

{

a valami amit kiir, hogy nem sikeres a regisztráció

}

else

{

lementem, kiirom, hogy sikerült stb.

}

2010. ápr. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!