Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Amatőr kérdések, csak kíváncsi...

Amatőr kérdések, csak kíváncsi vagyok?

Figyelt kérdés

Nagyon kezdő vagyok még, de kíváncsi vagyok.

1. ha egy töredezettségmentesítő programot szeretnék csinálni, az elméletben, hogy zajlik? Mármint ilyenkor milyen folyamat megy végbe mialatt a program működik, ha csak vázlatosan is. Mármint a program egy szimpla rendezési algoritmust lefuttat az adott adatok közt, ill. így optimalizálja azt, vagy hogy?

2.

[link]

oldalon található cikk forráskódjának 11. sorában miért van szükség a "<b></b>"-re? Hibás lenne a kód?

(Kis könnyítésként lásd a 11. sortól az adott bekezdés végéig):


<b></b><p>

A régi szép időkben (a

számítógépek "aranykorában")

könnyű volt megkülönböztetni az "igazi

férfiakat" a "hátulgombolósoktól". Akkor azok

voltak az igazi férfiak, akik megértették a

programozást, a hátulgombolósok pedig azok, akik nem. Az

igazi programozó ilyeneket szólt, hogy "DO I=1,10", meg hogy

"ABEND" (igazándiból színtiszta nagybetűkkel

beszéltek), a többiek pedig azt mondták, hogy "a

számítógép túl bonyolult nekem", meg hogy

"nem tudok kapcsolatot teremteni a számítógéppel -

nekem túlságosan személytelen". (Amint ezt az /1/

irodalomban láthatjuk, az igazi férfiak nem félnek

attól, hogy nem tudnak kapcsolatot teremteni, és attól

sem, hogy elszemélytelenednek.<p>


2016. febr. 28. 02:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Annyi az egész, hogy a vinyón fizikailag is egymás mellé pakolja az összetartozó clustereket, azaz egy file-t a fej folyamatosan tud beolvasni seek nélkül. Valójában egy nagyon egyszerű algoritmus, csak copy-zik ide-oda.

Annyi a bonyolítás benne, hogy ez elég lowlevel, azaz filerendszer szinten történő copy, amihez először tisztában kell lenni az adott filerendszer pontos felépítésével.

Mellesleg ha van hely, akkor minden fs magától "szépen" egyben pakol, azaz ha átmásolsz 1ik partícióról másikra majd vissza, az felér egy defraggal.

2016. febr. 28. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Erre a kérdésre a választ Ipor Sircer lényegében leírta. Fájlrendszertől függően, az állományok bizonyos méretű darabokra vannak felosztva (cluster), és ezeket egyrészt nem minden esetben tudja a rendszer közvetlenül egymás után pakolni, másrészt pl. törlések alkalmával a fájl helyén foghíj keletkezik. A darabokkal a töredezettség-mentesítő addig legózik, amíg a foghíjakat egybefüggő szabad területté tudja összevonni a lemez végén, a fájlok darabkái pedig szépen felsorakoznak egymás mögött.


2. Valószínűleg ottfelejtődött.

2016. febr. 28. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszi
2016. febr. 28. 05:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!