Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Frissen végzett Szoftverfejles...

Frissen végzett Szoftverfejlesztőként milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
Frissen végzett, érettségivel rendelkező "felnőtt" vagyok, kezemben egy Szoftverfejlesztő informatikus szakmával, közepes szintű angol nyelvtudással(nyelvvizsga nélkül), amit igyekszem folyamatosan fejleszteni. Állást kaptam néhány hónapja rendszergazdaként, és rádöbbentem, hogy amit az iskolából hoztam tudást, az bizony a valós helyzetekben sokszor kevés, de mostanra már a legtöbb feladattal megbirkózom. A kérdésem az, mit érdemes most tennem? Szeretem az informatikát, ezzel szeretnék foglalkozni a jövőben, de úgy érzem kevés a tudásom hogy jelentkezni merjek egy céghez, vagy komolyabb helyre, félek a negatív tapasztalattól, esetleg attól hogy rossz hírem lesz a foglalkoztatók körében. Érzem hogy az a tudás amivel rendelkezem, kevés hogy komplexebb feladatokat végezzek, vagy komolyabb cégek programozói közt helyt álljak. Tisztában vagyok vele, hogy programozóként sosem lehetek mindenből tökéletesen naprakész, mert olyan tág a téma, és annyi tanulható nyelv van. Érdemes ilyenkor munkát vállalni és remélni, hogy a betanítás is elég az elvégzéshez, vagy a tovább tanulás az egyetlen út? Milyen nyelvet érdemes megpróbálni tökéletesre fejleszteni, amivel hosszú távon boldogulni lehet? Az értelmes válaszokat előre is köszönöm.

2016. jún. 9. 09:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az természetes jelenség, hogy a suliban tanultak borzalmasan kevesek, az igazi tudást otthon illetve munka közben szeded fel.


Szerintem:

- Keress gyakornoki programokat vagy junior állásokat.

- Fejlesztgess otthon: találj ki valami projektet, amivel új dolgot is tanulsz és azt csináld meg perfektül, dokumentáld le, és tedd fel GitHub-ra. Közben próbálj ki új technológiákat.

- Fejlesztgess otthon: keress GitHub-on számodra érdekes projekteket és ha van ötleted, akár egy hiba javítására, forkolj, fejlessz hozzájuk és küldj pull request-et.


Nyelvek:

- C++, C#, Java trió legalább egyikét kéne elmélyíteni - amelyik jobban fekszik.

- Nem árt, ha valami szkriptnyelv is van a tarsolyodban.

- Hasznos, ha az SQL is megy kisujjból.

- HTML, CSS is jó, ha nem idegen számodra.

2016. jún. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor pálya kezdő voltam, akkor elég sok segítséget kaptam, neten is rengeteget kerestem megoldásokat. Mondjuk én teljesen más irányban kezdtem el dolgozni, mint amiben végeztem...csak a programozás volt közös...


Ahol dolgozok itt főleg 8-10-15 éves tapasztalattal rendelkező emberek vannak, de még ők is szoktak kérdezni egymástól, keresni interneten...szóval nem tud mindenki mindent! Én 9 éve foglalkozok programozással, autodidakta módon kezdtem, pár éve foglalkozok webfejlesztéssel, 3 éve főállásban dolgozok...én is szoktam kérdezni, neten utána nézni dolgoknak...meg mellette otthon rengeteget tanulok, teljesen más irányban (játékfejlesztés).


java, C#, C++, webfejlesztés (php, html, css, javascript, mysql)...


mindben van lehetőség, sőt vannak "elavult" nyelvek is amivel elég sok pénzt lehet keresni...

először döntsd el milyen irányt szeretnél és abba az irányba fejleszd magad...

Windows platform, linux platform, mobil platform, multiplatform, csak web.....


Olyat keress amit élvezettel csinálsz!


23F

2016. jún. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%
Valoban, elobb erdemes egy ianyt kijelolni, hogy mi erdekel es utana arra elindulni.
2016. jún. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!