Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van valakinek ötlete milyen...

Neo83 kérdése:

Van valakinek ötlete milyen programot hozzak össze szoftverfejlesztő záródolgozatként?

Figyelt kérdés
Szoftverfejlesztő tanfolyamra járok és össze kéne hoznom egy működőképes programot (+x oldalnyit írni róla). Erősen agyalok a Tetrisen, de az talán túl nagy falat. Tudnátok tippeket adni, nem túl nehéz, mégsem gagyi, sőt, talán frappánsnak is mondható programokhoz, melyekhez még magyar forrás, esetleg tutorial videó is van? Eddig leginkább C#-ban és javában folyt a kiképzés, de végül is nincs konkrétan megszabva milyen nyelven írjam meg...

#progsamozás
2016. jún. 11. 11:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Milyen szintű tanfolyam ez, ahol a tetrisz nem hogy nem piti feladat, hanem még túl nagy falat is? Miket tanultatok? Mi a pontos követelmény?


Csak mert csípőből GyakoriKérdések crawlert javasoltam volna, de ha a tetrisz nagy falat...


Az meg nagyon rossz hozzáállás, ha tutorialban gondolkodsz. Az egésznek az lenne az értelme, hogy TE találd ki, hogyan írd meg a programot, 1) felhasználva a tanfolyamon tanultakat, 2) közben új megoldásokat keresve, új technológiákat megismerve.

2016. jún. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Főleg mivel tetris-hez ezer meg egy tutorial és kód van.
2016. jún. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
10%

Jesszus atyaúristen, milyen fejlesztő szak az, ahol egy tetris túl nagy falat szakdolgozatnak??

Meg tutorial videó szakdolgozathoz???

Beszarok a röhögéstől. :D

Egy kollégam, egy mesterséges intelligenciát írt, ami emberektől tanult szöveg és képfelismerést, majd statisztikát készített a tanulási folyamatról egy csilivili modern reszponzív oldalon.

Neked meg tetrishez youtube tutorial :D :D :D

Piacképes tudás az egyemen a nagy lószart...

2016. jún. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy egyetem lenne. Ez inkább valami okj-s cucc
2016. jún. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Csinálj egy célzást segítő progit egy 2d billiárdhoz amivel a neten játszhatnak egymással a jónépek. Egy áttetsző Windows ablakba rajzolnak segédvonalakat ami a billiárd asztal felett van.


Vagy csinálj egy saját ötletekkel feltúrbózott tic tac toe játékot.

2016. jún. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a billiárdos és a tic tac toe ötletet. Az előtte hozzászólóknak üzenem, hogy nem fikázást kértem, hanem ötleteket és tippeket. Irigyellek titeket, hogy ti ilyen eget verően zseniálisak vagytok....
2016. jún. 11. 13:22
 7/20 anonim ***** válasza:

#3

Megnézném azért az a mesterséges intelligenciát, amit egy diák rak össze.

2016. jún. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Vagy még egy monopoly játék sem rossz ötlet de nehezebb mint a tictactoe
2016. jún. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Elképzelem, hogy a kedves hozzászólónak vannak "kollegái", akik ráadásul MI-t írnak szakdolgozatnak, teljesen reális állítás, egy pillanat és visszajövök válaszolni, csak éppen kiugrom a Jupiterre egy zsebkendőért. Ez legalább annyira reális, mint amit állítottál.


A kérdésre válaszolva, én Programozás 3 beadandónak készítettem egy módosított Game of Life-t, ami tulajdonképpen egy automatizált játék. Módosítottam rajta, annyit hogy két játékos játszhatja, minden játékos 8 sejtet rakhat le először, elindul a játék és fejlődnek a sejtek folyamatosan. Az a sejt, amelyik már egyszer meghalt, és újraéledt, az egy tapasztalattal gazdagodik, minden 3 sejt tapasztalatszerzésekor egy egységgel nő a játékos pénze. Természetesen meg van különböztetve a két csapat. 50 egységnyi pénznél lehetett új sejtet lerakni a pályára stb.. Na most ez bonyolultnak hangzik, de például az alap Game of Life menne, rengeteg leírást találsz róla a neten, de valami csavart rakj bele, mert a Ctrl+C, Ctrl+V nem munka :)


Mivel a tetrist hoztad fel példának, ezért emellett valami póker, vagy römi, vagy egyéb kártyajátékot javasolnék még neked, winform vagy WPF-ben meg tudod csinálni kényelmesen.

2016. jún. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Itt senki nem járt egyetemre, mindenki a youtuberól tanult programozni? :D :D :D

Ha ezt sem tudjátok eszik-e vagy isszák az MI-t, mi a k#rv# anyátoknak böfögtök bele?


Azt meg beismerem, hibáztam, elkerülte a figyelmem, hogy tanfolyamról van szó, ha ezt előbb észreveszem eleve nem feltételezem, hogy a kérdezőnek van bármiféle tudása, így már azért teljesen jogos a kérdés.

2016. jún. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!