Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Emelt szintű érettségit...

Emelt szintű érettségit szeretnék tenni informatikából. Most Októberben, vagy legkésőbb jövő májusban. Attól függ feltudok-e készülni rá Októberig. Melyik programnyelvet válasszam?

Figyelt kérdés
Középszintű érettségim már van(idén érettségiztem). Csak sajnos azzal nem értem el a ponthatárt. 86%-os lett a középszintű informatikám. Ami nem rossz, simán lehetett volna jobb is, csak kicsit kifutottam az időből... stb.. Szóval csak programozni kell megtanulnom. Jövőre kell Egyetemi felvételihez. Python megfelelne, mint programnyelv?

2016. jún. 19. 13:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Októberig fel lehet/tudnék programozásból készülni? Nulláról.
2016. jún. 19. 13:47
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Én inkább a C#-pot vagy a Java-t választanám. C#-pban ott a LINQ, míg Java-ban a Stream. Ezekkel a feladatok 70%-a simán megoldható iszonyat rövid idő alatt.
2016. jún. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A Python megfelelő és októberig könnyedén fel lehet belőle készülni.
2016. jún. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 SimkoL ***** válasza:
100%
Bár én nagyon Free Pascal / Delphi párti vagyok - a Pascal is szerepel a nyelvek között -, de én is leginkább a Python-t ajánlanám az idő rövidsége miatt, kihegyezve a korábbi érettségi feladatokra. Általában egy kaptafára készültek, nézz vissza pár évet. Java-t semmi féle képpen sem.
2016. jún. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A Java nem erre való, nem véletlenül választják nagyon kevesen az érettségire.

A Python tökéletes rá, szerintem nulláról indulva azzal a legkönnyebb eredményt elérni.

A C# (regozása: C#-ot, C#-ban, de: C#-pal) sintén nagyon alkalmas, de több külső segítség kell hozzá. Ha olyan tanárt találsz, aki erre tud felkészíteni, az is nagyon jó, de ha egyedül akarod csinálni, akkor a Python a legjobb (abban lehet a legtömörebb kóddal, legegyszerűbben megoldani a feladatokat). És az október is kisbetű. A programozásban ilyesmire is vigyázni kell. :-)

És azért nem igaz, hogy "csak" programozni kell megtanulni, meg kell keresni a hibáidat a többi feladatnál is, mert ha kifutsz az időből, az is tudásbeli hiányosság. Az adatbázis-kezelési feladatok nehézsége különbözik leginkább a két szinten.

2016. jún. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ragozása :-)
2016. jún. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Magadtól tanulod a nyelvet? Könyvből, vagy esetleg tanár segitségével?
2016. jún. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!