Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes elkezdeni teljesen...

Érdemes elkezdeni teljesen laikusként Javat programozni?

Figyelt kérdés

Ma reggel arra ébredtem,hogy programozni akarok.Eddig semmi közöm nem volt hozzá,hát elkezdtem olvasgatni a témában,javat választottam.


import java.util.Random;

import java.util.logging.Logger;

public class Main

{

public static void main(String[] args)

{

char kar = 's';

float num = 5.0f;

String s1 = "I have" + num +"cookie" + kar;

System.out.println(s1);



Random rand = new Random();

for (int idx = 1; idx <= 1; ++idx) { int randomInt = rand.nextInt(1000);

System.out.println("generated : " + randomInt);



int temp = randomInt;

if (temp < 100) {System.out.println("not too hot");}

else

{System.out.println("its hot!!!");}



}



}

}



szóval ezt irtam eddig angol oldalak segítségével és tulajdonképpen eddig minden sorát értem hogy mit jelent

Érdemes folytatnom a tanulgatást vagy alapok nélkül ez csak időpocsékolás?


2016. júl. 8. 10:43
 1/5 A kérdező kommentje:
ja meg az lenne a kérdésem hogy mikor kell float-ot és doublet használni illerve a röbbi a primitivek közül hogy mikor kell int/long/byte stb mert ezek ugye mind számot olvasnak be
2016. júl. 8. 10:46
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Folytasd.

Jöhet a prím számok keresése :)

Aztán háromszög terület-kerület bekért adatok alapján, stb.

Aztán mindehhez gui-t pakolni, aztán adatbázist építeni rá.

2016. júl. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Érdemes programozni,ha érdekel.

Viszont alapok nélkül nem igen érdemes kódolni.


1.Elmélet(algoritmusok,elemi prog.tételek,procedurális,struktúrált,moduláris,eseményvezérelt,és végül OOP - ezek megismerése)

2.Ha az 1. megvan akkor érdemes megismerkedni egy nyelvel,legyen a JAVA - ez OOP ezért az elsőt ne hagyd ki.Jöhetnek az elemi algoritmusok leprogramozása.


3.Nyelv mélyebb ismerete,majd saját projekt.

4. addig ismételni a 3. pontot ameddig magabiztosan nem csinálod amit csinálsz.


5.Libek és külső könyvtárak ismerete stb.. addig is tanulsz.


DE az elméletet NE hagyd ki.

2016. júl. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bakker. Keress egy Java bevezeto konyvet, es olvasd el. Abban minden el lesz magyarazva a primitivekrol. Tegnap elkezdtel programozni tanulni es ma meg el is kezdtel feltenni olyan kerdeseket, amiket akarmelyik JAVA konyv elso fejezeteben targyalnak.... ennek semmi ertelme. A kerdesedbol latszik, hogy angolul tudsz, google-t tudod hasznalni, hajra.
2016. júl. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A programozási alapismeretek meg egyszerűbb tételekről még vázlataim is vannak,mert szadista volt az informatika tanár és excel meg world meg powerpoint helyett ilyeneket vettünk annó.Elő is keresem a jegyzeteket,lehet hogy még megköszönöm neki :D köszönöm a válaszokat,folytatni fogom,mert tetszik a dolog
2016. júl. 8. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!