Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Bármilyen oktatás nélkül,...

Bármilyen oktatás nélkül, saját magamat képző tanulással hány év mire eljuthatok a programozásban olyan szintre, ami már munkaképes?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve kezdtem el tanulni a php-t, be kell ismernem, hogy lassan haladok, függvényeket, for, if, else, while, arrayek, stringek, include, require témaköröket már ismerem, és mysql adatbázissal is már foglalkoztam. Videók alapján tanulok és amiket látok a gyakorlatban én is megcsinálom, viszont úgy érzem, hogy semmit sem tudok, legalább is nagyon keveset.

Ősztől el kell kezdenem foglalkozni az időm nagy részében mással, de nem szeretném feladni a tanulást, mert ez az a terület, amiben ténylegesen el akarok helyezkedni. Leginkább hétvégenként lesz időm a tanulásra.

Mennyiben fogja lassítani a haladásomat?

Vagy ez csak rajtam múlik mennyire hozom be magamat?

A válaszokat előre is köszönöm!


2016. júl. 14. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi sebességeddel (elmondásod alapján) munkaképes 10 év múlva lehetsz leghamarabb. A programozás egy nagyon nehéz szakma, mert folyamatosan fejlődik a technika, új dolgok jönnek be, amik ismerete szükséges az elhelyezkedésben. De ha tényleg az a szíved vágya, hogy ebben dolgozz, akkor menj el olyan helyekre, ahol ilyeneket tanítanak. Nem tudom milyen korban vagy, egyetemen ugyanis mindenféle programozásra megtanítanak ha informatikus akarsz lenni. Ha nem ilyen komoly szinten szeretnéd (pl. csak a web érdekel, és semmi más), akkor vannak erre okj képzések, ami konkrétan a weboldalak készítését tanítja.

Ezeket azért mondom, mert otthon nem könnyű úgy tanulni, hogy az piacképes legyen. Nem biztos hogy észreveszed, ha valamit nem jól csinálsz (míg egy tanfolyamon kérdezhetsz).

Én is otthon kezdtem el tanulni a php-t, és nagyon jól megtanultam, de ez megszerettette velem az egész informatikát, és megváltoztattam így a terveimet, és fizikus helyett mérnök-informatikusnak tanultam inkább egyetemen. (Szóval nagyon jó, hogy otthon elkezdted tanulni, de rajtad áll, mennyire akarsz magas szintre menni).

2016. júl. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Éjjel-nappal tanulom majdhogynem és így is lassan haladok. Tapasztalatom szerint, ha csak hétvégenként érsz rá az is csak "leginkább", az vszeg kb. annyira lesz elég, hogy amit eddig megtanultál azt ne felejtsd el, meg egy nagyon kicsi újat tanulsz, de ennyi.
2016. júl. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
php-val max. 1 év, ha a nyári fesztiválszezont is beleszámoljuk.
2016. júl. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem szeretem a fesztiválokat, soha egyiken sem voltam, nem is érdekel.

Külsős segítséget soha nem kaptam, ismerősöm szerint akinek egyedül nem megy, annak segítséggel sem fog, és hagyja a fenébe.

Elmondta, hogy mi után mit tanuljak, de segíteni nem szokott.

Pedig oktatási rendszerben akartam ezt tanulni...

2016. júl. 14. 17:49
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A videokat felejtsd el. Fogj egy könyvet, és nyomd végig elejétől a végéig. Oszd be, hogy minden héten egy fejezetet átveszel. Ha nem szereted a könyveket, akkor valami fullos online kurzust keress pl. Coursera. Nyomd végig.


"Leginkább hétvégenként lesz időm a tanulásra."

Én nem akarlak megsérteni, de gondolom te se akartad megsérteni azokat, akik éveken keresztül nyomják a progmatot az egyetemen full time. Szerinted a hétvégi pötyörészés hogy aránylik egy egytemi/fősulis képzéshez?


Amit javasolni tudok: döntsd el, hogy mit akarsz az élettől. Ha valóban ezzel akarsz pénzt keresni, akkor komolyabban bele kell vetned magad, mert ez a hétvégi cucc, ez semmi. Ha nem tudsz napi legalább pár órát, esetleg évekig erre szánni (amire végülis elég jó leszel), akkor viszont jobb, ha elfogadod, hogy ebből nem fogsz megélni.

2016. júl. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én nem mentem egyetemre, mondván, hogy túl sok lenne a felesleges anyag amit meg kéne tanulnom(elég konkrét elképzelésem volt a szakirányról ami érdekelt, nem annyi, hogy programozás) - végső soron ugyanúgy elment 3-4 évem az itthoni tanulással, és általában egész héten foglalkoztam vele(nyilván nem mindig, ha az ember nincs rákényszerítve akkor könnyen dobja félre az egészet ha felidegesíti, de pár napnál többet szerintem nem hagytam ki egyszer sem).


Szóval a csak hétvégés megoldásban én sem látok túl sok lehetőséget, de alapvetően egyértelműen el lehet jutni olyan szintre - főleg mert az egyetemről kikerültek rendszerint elég harmatos tudással rendelkeznek(kivéve az a néhány nerd aki már 15 évesen engine t írt, de nem ők a többség).

2016. júl. 15. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Természetesen nem úgy gondoltam, hogy teljesen félredobom hétvégére a tanulást, esténként minden bizonnyal marad pár órám rá, de javarészt hétvégén tudok belehúzni a dologba.


Végül is nem rémiszt meg a 3-4 vagy akár 10 év se(bár kétlem, hogy annyi lenne), mindenképpen meg fogom tanulni, amit meg kell.

Php után a C++ban gondolkodom, na ott már biztos jóval több évre lesz szükségem.


Ahogy az utóbbi válaszoló írta, én is úgy tudom, hogy a felsőoktatásban nem mindig koncentráltan a lényeget tanítják.

Ellenben nem bántam volna, ha abba az irányba megyek.

2016. júl. 15. 14:04
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyetem? En nelkule tanultam meg, ugy hogy meloztam mellette. De ti tudjatok
2016. júl. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jó páran elvégzik az egyetemet levelezőn is.És mellette marad kis életül is. Tehát pár év alatt eljuthatsz erre a szintre.
2016. júl. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"vagy akár 10 év se(bár kétlem, hogy annyi lenne)"


Otthon, házilag te soha nem fogod elérni azt a szintet, amit a munkáltatók megkövetelnek.

2016. okt. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!