Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik iskolában és milyen...

Melyik iskolában és milyen Informatikai OKJ képzést érdemes elkezdeni? Szoftverfejlesztő: Verebély László vagy Petrik Lajos?

Figyelt kérdés

Az első szakmám egy nagy tévedés volt így más irányba szeretnék elindulni. Az informatika szakmában hatalmas hiány van(mint nagyon sok másban is, de itt elég kimagasló a fizetés). Első sorban a szoftverfejlesztő képzést néztem ki(alapvetően ingyenes OKJ képzésre gondoltam). Megközelíthetőség szempontjából nekem a Verebély László vagy Petrik Lajos iskola volna a legközelebb. Erről a két iskoláról érdekelne a véleményetek(megalapozott) és tapasztalataitok. Összességében érdekel az is, hogy mit gondoltok erről az OKJ képzésről, nyilván nem ettől várom, hogy megtanuljak tökéletesen programozni,de az alap elsajátítása miatt és mivel amúgy ingyen van, na meg, hogy legyen valami papír is mögöttem szeretnék egy ilyet elvégezni. Természetesen képzeném magam otthon is a rengeteg elérhető tananyaggal.

Előre is köszönöm mindenkitől az előítélet nélküli hozzászólását.



2016. júl. 17. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Főiskola vagy egyetem. Ezek az okj-s képzések nem nagy számok, továbbá ezekkel nem nagyon fogsz tudni elhelyezkedni a későbbiekben. Egy szoftverfejlesztő diploma nélkül szerintem nem szoftverfejlesztő. Talán ha 2 embert ismerek aki szoftverfejlesztőként dolgozik és nincs diplomája, plusz még jutott is valamire.
2016. júl. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És abból az egyik azt hiszem el is kezdett egy főiskolát.
2016. júl. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bár a Verebély és a Petrik két nagyon jó iskola, de az OKJ-val nem sokra mész a való életben. Nem azért mert OKJ, hanem mert nagyon kevés tudást ad át az idő alatt. Inkább próbálj bekerülni egy egyetemre. Ott se tanítanak sokat, de indulásnak több lesz.
2016. júl. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egyelőre nem jöhet szóba az egyetem sajnos(és szerintem azt a szintű matekot se bírnám ami ott van), de később mindenféleképpen megpróbálom. Ez már biztos, hogy megkezdek egy ilyen OKJ-t. Ingyen van, munka mellett tudom csinálni(estis) és a semminél azért biztos jobb. Ebből az irányból is fog befolyni valamennyi tudás és az otthoni önképzésből is. A főbb kérdés, hogy mi a tapasztalatotok a két sulival kapcsolatban és melyiket ajánljátok inkább és miért?

2016. júl. 17. 17:24
 5/5 anonim válasza:
Hello! Végül mire jutottál, melyiket választottad?
2018. ápr. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!