Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tanulhatnék meg program...

Hogyan tanulhatnék meg programozni?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy én tényleg meg akarok tanulni, és éveken át próbálkoztam magamtól, de nem megy. Kell valaki aki rugdossa a seggem (egy tanár pl), mert egyedül rohadtul motiválatlan az egész, bármiben elakadok bármi kis dolog akkor percekig-órákig tart mire kiguglizom, és amikor már az 1000. ilyen alkalom van akkor fszba az egésszel, ennyi feladom... mert egy tanórán csak megkérdezném pl és mindjárt választ is kapnék rá, vagy összeírom és a kövi órán majd átbeszéljük.


23 vagyok, érettségiztem már, a jegyeim meg az érettségi nem lett túl fényes, de eszem ágában sincs újraérettségizni, szóval ilyen BME meg ezek a "felső kategóriás" egyetemek kilőve, de hol máshol tanulhatnék még rendesen? Nem a papír a lényeg, szóval nekem tök8 hogy főiskolán vagy okjn tanulom, a lényeg hogy minőségi oktatás legyen, ahol tanulunk is.


Esetleg vannak ilyen magán dolgok? Mint pl a Cisconak a tanfolyamjai? Amihez csak legyen pénzed, de cserébe minőségi oktatást kapsz és világszerte elfogadott a minősítés.


A célom amúgy az lenne, hogy önmagam fejlesszek indie játékokat, vagyis ez lenne a motivációm egy része (szeretném kiélni a kreatív oldalamat, rohadt sok jó ötletem van de nem tudom megvalósítani őket... még).



Köszi!!



2016. júl. 27. 00:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen én is a cisco akadémián tanulok, nagyon jó, főleg a hálózati része. Ha ennyire érdekel a programozás, akkor ajánlom az okj-s szoftverfejlesztőt. Sokat tanítanak majd neked (akár rugdosni is fognak). Ha pedig az alapok megvannak, onnan már menni fog az önfejlesztés.
2016. júl. 27. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Én meg pont hogy nem ajánlanám a szoftverfejlesztő OKJ-t. Van olyan ismerősöm, aki elvégezte, és konkrétan semmit nem tanult általa (persze ez biztos helyfüggő is)
2016. júl. 27. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 SimkoL ***** válasza:

Lehet, hogy a nyelvvel van a gond. A humán beállítottságúak nehezebben értik meg a C alapú nyelveket, ezért tanuló nyelvnek nekik a Pascal az ideálisabb. A reál beállítottságú emberek kezdőnyelvének leginkább a Python javasolt. A C++ és a Java nem kimondottan kezdő nyelv.

Az alapokat szinte mindegy milyen nyelvben rakod le - nekem anno a Basic volt - utána már lényegesen könnyebb egy másik nyelvet megérteni.

A matematika, geometria is sokszor 'befigyel' a programozás során, akár egy weboldal fejlesztésnél is ezért illenek jól ismerni az alapokat.

Én 22 éves koromban kezdtem tanulni a programozást technikai okok miatt - értsd: '86-ban nem sok 'normális' számítógép volt - egy XT-n, Internet semmi, szakkönyv minimális. Az egy dolog, hogy érdekel, de ha nem érted meg a lényegét, logikáját felesleges vele foglalkozni. Ha kreatív embernek érzed magad tervezz weblapokat, programok 'kinézetét', adjál ötleteket egy programozó csapatnak.

2016. júl. 27. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A coursera-n nagyon jó tanfolyamok vannak ingyen.

Igaz valamennyit tudni kell angolul, de anélkül úgyse sokra mész.

2016. júl. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

No akkor:

1) Remélem, már van a gépeden Microsoft Visual Studio Community 2015

2) Szedd le Reiter István C# jegyzetét. De nem ez lesz a fő vonal, ahonnan tanulni fogsz.

3) Irány a [link] és told végig a C# tutorialt. Ha valami nem világos, nézz utána a Reiter-könyvben.

4) Ezzel sem árt képben lenned: [link]

5) Ha már úgy érzed, hogy megy a dolog valamennyire, akkor próbálj meg önálló projekteket csinálni. Az a lényeg, hogy olyan téma legyen, ami tényleg érdekel is.

2016. júl. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! OKJ-s dolgokat inkább kerülném, okj rendszergazda szakra mentem de inkább ott hagytam, mert kb egész órán szabadfoglalkozás volt meg counter strikeoztunk... Amúgy először Pythonnal kezdtem, de valamiért átmentem Java-ra, és hát igen, eléggé egy xopós nyelv, lehet pont ez tántorított el.


Utolsó: köszi, megpróbálom ! Habár kicsit érdekes nekem ez mert kb minden a windows 10 ről szól :D

2016. júl. 27. 20:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Régebbit minek kezdenél el tanulni? Pár év és már sehol sem fogod látni azokat. Amúgy meg a C# azért is lenne jó, mert ott a Xamarin, ahol tolhatod mobilra is. Webre is jó, bármit csinálhatsz azzal az egy nyelvvel.
2016. júl. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hát mobilra az androiddal azért indulnék előnnyel, mert java alapú, a web meg azért gáz mert ha pl megnézel egy álláshirdetést ott kezdődik hogy elvárások: javascript,jquerry,object php,html5, egyéb frameworkok stb...
2016. júl. 27. 21:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért, ha mobilra akarsz fejleszteni, akkor is tudnod kell mindhárom népszerű platformra fejleszteni, nem csak egyre... Ha csak Androidra tudsz, az nagyon be fog korlátozni.
2016. júl. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megnyugtatlak, kérdező, a webben nem az a szopás, hogy html+CSS+JS+php+frameworkök az alap elvárás. A webben az a szopás, hogy míg mondjuk egy C#, vagy akár Python fejlesztőként elég lassan változnak az elvárások, lassan fejlődnek, változnak a használt eszközök, addig a webnél évente teljesen új trend hódít, és 1-2 évente teljesen új keretrendszereket, meg metodikákat kell elsajátítani, ha képben akarsz maradni.
2016. júl. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!