Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy tanulhatnék meg PIC-et...

Hogy tanulhatnék meg PIC-et programozni?

Figyelt kérdés
Halvány lila gőzöm sincs az egészhez, de nagyon meg szeretném tanulni. Segítsetek! Ti hogyan tanultatok meg mikrovezérlőket programozni???

2012. nov. 29. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szedd le a microchip oldalról az MPLAB-ot, kb ennyi. C-t nem árt tudni hozzá, meg idővel ha élőben akarod tesztelni akkor kell egy próbapanel is, meg PIC égető kábel (amivel elég sok szívás van egyébként). Ha nincs külön okod PIC tanulására akkor szerintem AVR-rrel kezdj foglalkozni.
2012. nov. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem fontos hogy PIC-et tanuljak, lényeg hogy mikrovezérlő legyen, és értsem meg a lényegét, a felépítését! Szóval az AVR könnyebben elsajátítható?
2012. nov. 29. 19:18
 3/8 anonim ***** válasza:
AVRnél kevesebbet fogsz szívni a flasheléssel, mert nem kell kétféle táp, meg szintillesztő. Assemblyben viszont a PIC egyszerűbb, mert az AVR valódi RISC, amit nem emberi fogyasztásra találtak ki, a PIC meg RISC-szerű CISC :), viszont az MPLABban van beépített emulátor, az AVR-t nem tudom (biztos van valami free tool, ha más nem, gcc-hez, de hogy a gyártó mit biztosít, azt nem tudom) Persze ha veszel gyakorló panelt kb 10 rugóért, akkor a flashelés nem gond, mindazonáltal én nem foglalkoznék már a PIC-cel (16f, 18f sorozat)
2012. nov. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Végre találtam egy első ránézésre hihetetlen oldalt:D

[link]

Nagyon jó, csak ajánlani tudom.

(eltellik egy darabig mire kiigazodsz az oldalon, de ha nagyon lelkes vagy akkor itt a helyed!! :))) )

2012. nov. 29. 23:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Én főképp középsuliban, meg egyetemen. Ahogy PIC mellett Intelt és Atmegát is bizergáltunk C++ -ben, meg Assemblyben. Ha már mikrokontrollereknél tartunk.


Én amúgy az Atmegát jobban szeretem.


De a neten is sok okosságot lehet találni. Meg könyveket.


Van egy mindenki számára elérhető nagyon jó Kandós jegyzet. (meg van olyan is, ami nem mindenki számára elérhető) Keresgélj!

2012. nov. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok....


na, ezt az új oldalt még nem láttam, de ha olyan jó, mint a régi, akkor ajánlom


[link]

2012. nov. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szintén előző


Ha pedig PIC, akkor a Kónya László - Kopják József féle PIC mikrovezérlők alkalmazástechikája c. könyv. (ők is Kandós tanárok, de az előző weboldalhoz asszem' közük sincs, azt más tanárok csinálták/csinálják)


Meg mintha régebben kiadtak volna (csak) assemblyset is a témában.


Illetve BME-s, Kandós (már ÓE = Óbudai Egyetem) és esetleg ELTE jegyzeket érdemes beszerezni a témában.

2012. nov. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítő hozzászólásaid!! =)))
2012. nov. 30. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!