Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 200 ezres fizetésért 2 hónapos...

200 ezres fizetésért 2 hónapos kóder tanfolyam után? Okj-s programozókból van a legnagyobb hiány?

Figyelt kérdés

[link]


Annyira buta, aki ezt a cikket írta. Aki ilyeneket ír, szerintem egyáltalán nincs tisztában az IT szektor ezen részével. De aki még ír is róla, hogy főként okj-s programozó hiányzik.

Én már unom ezt a dumát, hogy milyen sok programozó állás van.


Miért erőltetik az emberre? Ezért ilyen silányak manapság a forráskódok!!


2016. aug. 2. 01:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

És még nagy betűkkel ki is írják mikor megosztották a facebookon, hogy "mindenki tanuljon meg programozni".


Elég csak 1 tanfolyamot elvégezni.


Szerintem meg minden állásnál kérnek diplomát vagy egyenértékű tapasztalatot.


Ja meg az m1-en ment a propagandista fideszes dumája, hogy milyen népszerű a programtervező infromatikus szak(3. Helyen) 2. Helyen meg mérnökibformatika.


Mi lesz ennek a vége? Ha én mennék egyetemre erre a szakra (2 év múlva) és mire elvégezném, már nem lenne hiányszakma és nem lenne sok fizetés benne?


Pedig egy ELTE proginfo nem hasonlítható össze egy ilyen gagyi 2 hónapos tanfolyammal.

2016. aug. 2. 01:45
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Azért nem színtiszta hülyeség ez. Tény, hogy lényegesen nagyobb a kereslet programozókra, mint az értékelhető kínálat. Az, hogy OKJ-s, diplomás, meg miegyéb.. az mondjuk nettó hülyeség, mert nem igazán számít a végzettség.
2016. aug. 2. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Az ELTE proginfo nem hasonlítható össze ezzel a "gagyi 2 hónapos tanfolyammal", mert jóformán átfedés sincs az anyagban :D
2016. aug. 2. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 2*Sü ***** válasza:
26%

Az OKJ-s képzés nem feltétlenül a végállomás. Fogd fel úgy, mint első lépést, és máris több értelmet nyer a dolog. Programozó hiány van. Ahogy érzem, nem is kicsi. Valahol csak el kell kezdeni programozókat képezni, de gyorsan, és ha ez nem megy az főiskolai képzés keretében, akkor máshogy kell elkezdeni. Koránt sem ideális, de a semminél jobb.


#2 > az mondjuk nettó hülyeség, mert nem igazán számít a végzettség


Ha éppen programozót vennél fel, és nem igazán tolonganak az állásért, akkor már annyira nem számít, csak el tudja végezni azt, amire fel akarják venni. Amúgy sok álláshirdetésben fogalmazzák meg manapság úgy az elvárást, hogy „felsőfokú végzettség, vagy azzal egyenértékű szakmai tapasztalat”. Persze értem azt, hogy felsőfokú végzettség nélkül azért jó pár év tapasztalat, önképzés kell, hogy valaki ugyanolyan szemléletben lásson, ismerje ugyanazokat a szakszavakat, technológiákat, amire egy egyetem megtanít.

2016. aug. 2. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Mostanában sokat böngészem az álláshirdetéseket, és elég sok helyre elvárás a diploma...
2016. aug. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez épp olyan hülye lózung, mint hogy "a friss diplomások 99%-a azonnal talál a képzettségének megfelelő munkát". Ismerek olyat, aki érettségivel, mindenféle papír nélkül kapott egész korrekt programozói munkát, és olyat is, akit két szakmai diplomával, öt év gyakorlattal csak ingyenes gyakornoknak vennének fel, vagy nettó 120 ezres fizetésekkel szúrnák ki a szemét.
2016. aug. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#5 Attól, hogy beleírják, még nem elvárás.
2016. aug. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7: Így van. Nekem sincs diplomám, de a jelenlegi munkámhoz kellett volna, így elutasítottak. Egy hónap múlva visszahívtak, hogy talán mégis szabad az állás, mire én "sajnos már ajánlottak egy másik állást, és ott nettó 10 ezerrel többet is kapnék". "Hát, ha csak erről van szó, akkor ezt megbeszélhetjük...". A vége az lett, hogy nettó 20 ezerrel többet kapok, mint amennyit eredetileg adtak volna egy diplomásnak.
2016. aug. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

"két szakmai diplomával, öt év gyakorlattal csak ingyenes gyakornoknak vennének fel"


Ő vagy kávét főzhetett öt évig, vagy annyira hülye (már bocsánat), vagy nem érdekli az egész..

2016. aug. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ezért ilyen silányak manapság a forráskódok!!"

Tudom, egy egyetemi progmatos végzettséggel nehéz megemészteni, de egy működő, habár silány kód is jobb, mint a semmi. Az is a szomorú igazság része, hogy megfelelő specifikációt követve viszonyag kevés, de célirányos programozói tudással elég jó el lehet boldogulni. Mint a cikkben írták, hiány főleg ilyen kóderekből van, és architektekből. :(


Amíg keresleti piac van, addig ezek a megoldások működnek. Hasonló gyorstalpalókat amerikában, a szilícium völgyben is csinálnak. Ott 6 hetes tanfolyamon képeznek data scientisteket, akiknek garantálják az éves 100ezres fizetést. (Mondjuk, hogy egy olyan helyre bekerülj, kell phd.)

2016. aug. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!