Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szoftverfejlesztő állás papír...

Szoftverfejlesztő állás papír nélkül?

Figyelt kérdés
Ha jól megtanulok programozni könyvekből/netről, akkor van rá esély, hogy papír nélkül találok a szakmában munkát?
2016. aug. 14. 09:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze, ez egy olyan szakterület, ahol inkább a tudást értékelik, mint azt, hogy milyen papírod van. Rengetegen vannak ebben a szakterületben papírral tényleges tudás nélkül...
2016. aug. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt megerősíteni tudom.

Van olyan munkavállaló, akinek van papírja, de elkellet küldeni 1 tréningre, mert alig tudott valamit.

Van olyan is, akinek nincs, és a legújabb technológiákat is ismerte + tudja alkalmazni.


Mondjuk az egyetem mellet szól az, hogy betekintést nyersz bizonyos szakterületekbe, vagy inkább mondjuk úgy, hogy belekényszerítenek, küll diploma se lesz.

Lásd: Számítástudomány, Hálózat és így tovább. (Ha nem magadtól tanulod meg.) Így lesz az egyénnek köze, hogy honnan induljon el, ha pl. olyan feladatra kérik, mert nincs rá megfelelő ember.


Persze ezt megtagadhatja, ha nincs a munkaköri leírásban, de persze ez nem olyan, hogy csak úgy félredobjuk. Azért ez +1 pont a főnök felé is. :)


Én papíron PHP/Webfejlesztő vagyok, de gyakorlatilag Java anyagokat kapok Desktopra vagy EE-re. :D Ennyit számít, hogy mire jelentkezel. (Az én esetemben...)

Nem azt mondom, hogy nem szeretem a Java-t, hanem az a másik amit szeretek. :)

2016. aug. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek, hogy válaszoltatok! :)


El akartam kezdeni egy szoftverfejlesztő OKJ-t, viszont sokat hiányoznék a munkámból kifolyólag. Úgyhogy marad az, hogy magamtól tanulok.


Illetve lehet, hogy jövőre megpályázom az ELTE estis prog info szakát, de addigra már szeretnék ezen a területen dolgozni.

2016. aug. 14. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!