Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozható robotot vennék,...

Programozható robotot vennék, milyet érdemes?

Figyelt kérdés
Kezdő programozó vagyok, és egy olyan robotot keresek amin jól meg tudom tanulni valamelyik nyelvet(lehetoleg c++). Ami fontos,hogy ne 1-2 dolgot tudjak rajta csinalni,hanem sokaig lekosson. A kulseje,es osszerakasa(mechanikai resz) nem erdekel. Amiket neztem eddig: apple-egesz jo arban,nagyon jol nez ki,nemtudom mire kepes.Lego:horribilis ar,szinte biztos,h nem veszem meg. Conrad: nagyon jo ar,nem tudom mire kepes,mivel tud kevesebbet mint az apple. Tehat velemenyeket kernek szepen, ettol a 3tol eltero modell is szoba johet termeszetesn.

#programozás #robot #programozható robot
2016. aug. 23. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Talán nem válasz a kérdésedre, de ha adhatok egy tanácsot: A programozás alapjait ne egy robottal kezdd. Tanuld meg PC-n mondjuk a C/C++ alapokat, és ha megvan, akkor specializálódj egy adott platformra, hardverre.
2016. aug. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]

Végtelenül egyszerű az összerakása. Kell még egy tápegység meg egy arduino és kész. Neked kell mindent programoznod

2016. aug. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszi az eddigi valaszokat, az elsonek uzenem,hogy alapvetoen tanulol programozni egyetemen, ez pont azert kene,hogy ne legyen tul nyers az anyag. Sajnos a tanarok(gondolom a targy tipusa miatt is) eleg unalmasan adnak elo,es nehezen kotik le a figyelmem
2016. aug. 23. 15:32
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor félreértettem, bocsi. Úgy értelmeztem, hogy teljesen kezdő vagy. :)
2016. aug. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
azt még hozzátenném, hogy nem csak robot érdekel, mindenféle eszköz, amivel kapcsolatban tapasztalatotok van, és megosztanátok velem
2016. aug. 23. 15:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Pl. a mikrokontrollerekhez tipikusan megfelelő nyelv a C.
2016. aug. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha már az egyetemen tanulok, én valahogy úgy csinálnám a helyedben, hogy kiválasztanék egy irányt, hogy mit akarok csinálni.

- Desktop alkalmazásokat fejlesztenék szívesebben

- Mobil platformok érdekelnek

- Webes dolgokkal szeretnék foglalkozni

- Netán a hardverfejlesztés vonz

Mindegyik területnek megvannak a maga technológiái. A cégek ugyanis azokra az emberekre harapnak, akik ezeket a technológiákat ismerik. A C++ az jó nyelv, de más C++ technológiákat kell megtanulni a robotok irányításához, mint a játék/alkalmazásfejlesztéshez. Ebbe is belegondoltál? Tehát tényleg a robotikával akarsz elhelyezkedni?

2016. aug. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!