Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet előállítani ezt...

Ozmium42 kérdése:

Hogyan lehet előállítani ezt a hibát? (Python 2)

Figyelt kérdés

Egy genetikus algoritmust írtam. A program jó hosszú idő után egy hibaüzenettel leáll: OverflowError, numerical result out of range.


Bárhogy próbálkozok, nem tudom ezt a hibát szándékosan reprodukálni, így javítani se, mert nem tudom, mi okozza.


A túl nagy vagy túl kicsi float egy ponton átfordul "inf"-be, ami nem okoz hibaüzenetet.

A túl sok tizedesjegy levágódik egy idő után, kerekítés történik, szintén nincs hibaüzenet.

Nem jut más eszembe.


2016. aug. 28. 02:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem pl ez OverflowErrort ad:

print (5.1)**700


Hozzá kell tennem, hogy én nem értek pythonhoz, csak egy online oldalon próbáltam ki. A hibaüzenet sem pont ugyanaz, hanem:

OverflowError: (34, 'Result not representable')

2016. aug. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


Egyébként kóddal többre mennénk.

2016. aug. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Különös, hogy például az 5.0**500 előállítja a kívánt hibát, de ha 500-szor összeszorzok 5.0-át, az nem, hanem inf lesz az eredmény. Mi a különbség?


A kódot hiába mutatnám, nem derül ki belőle, hogy mi a konkrét hiba. Ez egy genetikus algoritmus. A gének számok, amik kisebb-nagyobb mutációkat szenvednek el, illetve hibaértéket számol ki. A program jól működik alapvetően, csak egy ponton valamiért a jelek szerint túl nagy számot számol ki eredményül. Van már egy sejtésem, hol.

2016. aug. 28. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!