Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás FONTOS!?

Programozás FONTOS!?

Figyelt kérdés

Sziasztok Milán vagyok 12 éves!

Szeptembereben leszek 13 szóval már nem kell sokat várnom :)

Azért írok ide mert rengeteg kérdésem van

Na de kezdjük is el

10 évesen kezdtem el játékot készíteni a blenderben ,mert sokat játszottam a játékokkal és kipattant a fejemből ,hogy hé én is készíthetnék valamilyen játékot.Utánakerestem és megtaláltam a Blendert.Hát mondom egye fene belevágok. Csináltam egy kockát egy téglatesten ami tud mozogni előre,hátra,jobbra,balra.Tudom nem nagy szám de csak 10 éves voltam :D.

Aztán abbahagytam az egészet ,mert nem volt kedvem valamiért.2 év múlva megint ez a gondolat jött de már nem a Blenderrel akartam dolgozni hanem a Unity 5-tel.Néztem videókat ,hogy lehetne csinálni egy játékot.Aztán amikor volt egy icike picike tudásom csináltam egy ugrálós játékot.Mondod ezis valami jöhet a következő.De már akkor egy nagyobb fába vágtam bele a fejszét ,mert abba már igazi programozás kellet.Ezért megnéztem mi is az a programozás.Végül arra a gondolatra jutottam hogy fejest ugrok a Pythonba.Legelösszőr nem nagyon ment ,most az if,elif,else részeknél tartok :D. És már rég kigondoltam hogy én programozó szeretnék lenni.És azért írom ezt a szöveget hogy picit több tudásom legyen.Na de mostmár írom a kérdéseket

1.A programozó a munkahelyénél milyen feladatokat kap milyen programokat kell megcsinálnia?

2.Melyik nyelvvel tudhatnék egy jó céghez kerlni ahol jól fizetnek?

3.Jó lett a bizonyitványom 4,8 (matekból 4,48 azok a fránya röpdolgozatok :D)szeretnék jó közésulit választani(informatikust)a Neumann János szakközép iskolát választottam szerintetek érdemes oda menni vagy van annál erősebb?

4.Budapesten lakok és szeretnék a Pythonnal tovább foglalkozni,tudtok valami jó könyvet(amit én is értek) vagy helyet ahol ezt tanítják?

5.Melyik országba keresnek a legjobban az emberek és ha tudjátok melyik cégnél?

6.Nagy koromban céget szeretnék vezetni szerintetek ez jó ötlet?

7.Ha valamelyik cég megcsinál egy programot azt hol és kinek adja el és mennyiért?(Itt gondolok egy napos programokra amit egy nap alatt írnak meg vagy több hónap alatt)

Szerintem ennyi is lett volna ha valamelyik kérdésre tudod a választ írd mellé hogy hanyadik kérdésre válaszolnál, a vesszőhibákra és valamennyi félreírásra előre is bocsánatot kérek.Nekem minden válasz több tudást ad.



#programozás #munka #Python #Egy programozó mennyit keres?
2016. aug. 19. 19:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Középsuli szerintem nem igazán számít, hogy melyikbe mész.

Programozóból is van millió fajta. Ha igazán sokat akarsz keresni, akkor szabadúszóként vállalsz melókat. Ha mindenképpen egy cégnél akarsz tengődni, akkor mindenképp NY-Magyarországon keress melót.

2016. aug. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%

1. Cégfüggő, van ahol üvegvágó gépet kell programozni, van ahol játékot kell csinálni

2. mire odajutsz hogy pénzt is tudsz keresni a tudásoddal eltelik legalább 8 év, de inkább 10-12, ennyire előre képtelenség megmondani hogy mi a lesz a menő. C\c++ egy darabig még jó eséllyel nem fog kikopni.

3. nem csak a középiskola, de az egyetem is mellékes, ha jó programozó leszel akkor azt az otthoni rengeteg gyakorlásnak köszönheted. A matek meg a programozásnak csak egy meglepően kis területéhez szükséges, logikára van szükség elsősorban.


Megjegyzem az elég elbszott, hogy 12 évesen az egyetlen faktor amire figyelsz hogy mennyit fizetnek..

2016. aug. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

1. Nagyon változó, attól függ, hogy hol és mit dolgozik

2. Ez nem feltétlen nyelvfüggő, de C, C++, Java, C# biztos, hogy menni fognak

3. Jó a Neumann, de egy erős gimivel lehet, hogy többre mennél és a nyelvekre, főleg az angolra feküdj rá!

4. Neten van csomó jó anyag

5. Németo, USA, a cégek között nincs hatalmas különbség

6. Jó ötlet, de előbb szerezz tapasztalatot, nézd meg, hogy a már működő cégeknél hogy mennek a dolgok

7. Általában egy program nem egy nap, hanem hónapok, sokszor évek. Az, hogy kinek adják el az rengeteg mindentől függ.

2016. aug. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszön szépen a válaszokat :D 2. válaszoló nem csak a pénzre figyelek érdekel is ez a dolog :D
2016. aug. 19. 20:09
 5/21 A kérdező kommentje:
Egyet még elfeljtettem. Most dolgozok az eddigi legnagyobb programomon(Nekem nagy de az igazi programozóknak nem :D)Ha akarjátok elkldöm valahogy
2016. aug. 19. 20:13
 6/21 anonim ***** válasza:
14%

LOL kedves hármas válaszoló. Mi az hogy csak a pénz? Itt érdeklődik az után, hogy mit kell csinálni, érdeklődik a python után meg arra is kíváncsi jó ötlet-e, ha cégvezető akar lenni. Az meg nehogy már akkor érvágás legyen, hogy sokat szeretne kerseni. Nyilván nem azt határozza el az ember, hogy olyan munka kell neki, ahol alig fognak fizetni.


Én speciel úgytudom svájcban kb. 2 millió forint az ÁTLAG kereset. Magyarán eleinte ettől kevesebbet, később viszont többet is kaphatsz. Persze átlagról beszélünk. Az se mindegy mit csinálsz.

Továbbá én csak a játékokról tudnék mondani annyit, hogy azokat is pénzért adják el és a bevételből futja ugye a programozók fizetésére (meg még marhasok emberére), vagy kiadnak egy ingyenes játékot tele prémium, esetleg pay 2 win lehetőséggel és onnan jön a bevétel (amiből kapják a fizetést).


Csak annyit tudok mondani, hogy gyakorlat teszi a mestert, szóval tartsd észben, hogy nem két nap alatt lesz valaki programozó. Ha nagyon nem megy, esetleg felidegesít (velem pl. rendszeresen megesik), akkor hagyd abba egy kicsit a gyakorlást, akár pár napra is; hidd el, nem azon a pár kihagyott napon fog múlni, és később tiszta fejjel ülhetsz neki újra. Gyakorlás és türelem.

2016. aug. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Kettes válaszolót akartam írni.
2016. aug. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat:D
2016. aug. 19. 22:20
 9/21 anonim ***** válasza:
60%

#6

12 évesen véleményem szerint gáz az alapján dönteni a szakosodást illetően hogy mennyit fogsz vele keresni, ezen a területen mindenképp. Az informatikának nincs olyan ága jelenleg ami rosszul fizetne, a programozásnak pláne nem, és nekem valahogy nem fér a fejembe hogy miért nem az a cél hogy élvezze az ember amit csinál, ha mindenképp jól fog keresni.

Ha meg nem úgy vetted le, hogy a pénz érdekli elsősorban akkor ajánlom olvasd el mégegyszer a kérdéseit, a hét kérdésből négy egyértelműen az anyagiakra irányul, és konkrétan egy a programozásra.


De akkor válaszolok erre is, banki szoftverekre kell szakosodni, nagyon kevés szakember van ezen a területen, úgyhogy őket fizetik meg messze a legjobban.

2016. aug. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Én elhiszem, hogy az anyagiakra irányul a kérdése, de azért (gondolom), mert érdekli a dolog. Eleve azzal kezdte az egészet, hogy játékokat akart, meg blender stb. aztán megtetszett neki a programozás. Szóval nekem inkább úgy jön le, hogy tetszik neki, nyilván szereti csinálni (tanulni jelenleg még csak), szóval kíváncsi arra is, hogy mennyit lehet vele keresni. Én pl. akármennyire szeretnék valamit, ha kiderülne, hogy iszonyat sz@rul keres, akkor nem azt csinálnám.
2016. aug. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!