Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 20 évesen késő elkezdeni a...

20 évesen késő elkezdeni a programozást?

Figyelt kérdés

Nem csak a pénz miatt érdekel a szakma. Nagyon egyszerű dolgokat hoztam már össze tutoriallok alapján. Tudom, ez = a nulla tudással. Viszont tetszett a dolog, hogy lehet alkotni valamit. Matekot is szerettem mindig.

Ha most újraérettségizek és jövőre felvesznek egyetemre, akkor kb 25 éves leszek mire végzek.

Sokan már általánosban elkezdenek programozni és ilyen tekintetben elég nagy a lemaradásom.


C# kezdő nyelvnek jó lesz? Csak mert ezzel próbálok unityben scriptelgetni és ezt is kezdtem el tanulni nem rég.


2016. szept. 15. 23:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem késő. De ha érdekel, tetszik a dolog, akkor mit is számít? :)
2016. szept. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sose késő semmit elkezdeni. 23 évesen kezdtem el 3D modellezni, most 26 vagyok, és ebből élek:D Sőt gondolkodok azon, hogy én is elkezdem komolyabban a programozást.
2016. szept. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem késő egyáltalán, de szerintem ne c# legyen az első nyelved mert az nagyon típusos, és alapból objektum orientált ezért ha sose programoztál nehézkes lehet a megértése.


Személy szerint én a Javascriptet ajánlom. Lehet, hogy ezért most mások engem leszólnak, de az utóbbi években annyira kinőtte megát a js, hogy már a top 3 legnépszerűbb nyelvekben van. Azthiszem a java még előtte van népszerűségben de lehet már azóta nem.


Amiért ajánlom a javascriptet mert szinte már mindent meg lehet vele csinálni. Komplett weboldalaktól kezdve a mobil appokig tényleg szinte mindent. Nyilván nem fog elég lenni hozzá csak a javascript, hanem tudnod kell használni sok sok js library-t. De azok sem olyan nehezek.


A node.js npm (node package manager)-ben már szinte minden js library elérhető, 1-2 parancs és már telepítve is vannak. A Cordova-val pl tudsz mobilos appokat készíteni elég rövid idő alatt, és tudod szimulálni az appod vele, hogy megtudd nézni, hogy működik. Ionic framework-el használva pedig még jól is fog kinézni.


Én csak ajánlom a js-t bár megtanulni könnyű de mesterévé válni kb egy élet. A legszebb dolog benne, hogy még az alap a javascript ezért elég egy nyelvet megtanulni és utána lehet ismerkedni a library-kel.


jQuery, mooTools, backbone.js, react.js, angular.js de ez csak pár a több százból ami létezik.


De a Meteor is nagyon jó cucc, azzal is nagyon könnyen lehet appokat készíteni javascript-et használva.


Remélem segítettem.

2016. szept. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Mondjuk kezdetnek pont ne JS-t, mert ahhoz hogy weboldalt hozz létre benne kell még minimum HTML is.


Elsőnek valami olyan nyelvet érdemes, amivel önmagában is el tudsz játszadozni. C# jó lehet.

Mondhatnám a PHP-t is, de ahhoz sem árt a HTML (bár kevésbé fontos, mint a JS-nél)


A lényeg, hogy C-s szintaktikája legyen, a legtöbb ma aktuális programnyelvnek az (vagy ahhoz közel álló) van. Érdemes olyannal, ahol az első pár lépés után tudod folytatni ugyanazon a nyelven belül OOP-san is, mert procedurális már alig-alig van.

(A javascript OOP-ja sajnos eléggé távol áll az általánostól, azért sem azt venném előre.)


Meg aztán azért visual studio-ban windows-os form-okat összepakolni kevés tudással sem bonyolult. :)

2016. szept. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én meg pont azt mondanám, hogy ne olyannal kezdj, amivel egyből át tudsz térni OOP-ra..

Szerintem kezdj Pascallal (az megtanít belelátni a dolgokba, amik OOP-ban függvényekkel mennek)


Pascal, utána esetleg C++/C#, ha webprogramozás érdekel, akkor HTML->CSS->JavaScript->PHP

2016. szept. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Halgass az 5.-re.

A JS nem azért nem ajánlott, mert csak HTML oldalak készítésére használható, sok minden másra is jó, de fékezett habzással.

2016. szept. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!