Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van olyan programozási nyelv...

Van olyan programozási nyelv amivel lehet olyan programot írni ami egy adott mappában lévő excel táblázatokból kimásolja az adatokat a megadott cellák szerint és azt beteszi egyetlen új táblázatba?

Figyelt kérdés
8000 db különálló táblázatból kellenének bizonyos adatsorok és egyenként elég hosszadalmas lenne kimásolgatni.

2016. szept. 19. 19:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Erre szinte mindegyik programozási nyelv képes, de a legegyszerűbb az lenne ha írnál egy VBA makrót a cél excel táblához ami felnyalja az összes többi táblát a mappából. Ehhez sok példa van a neten.
2016. szept. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi :)
2016. szept. 19. 19:28
 3/13 anonim ***** válasza:
Hasonlót én Pythonnal csináltam az openpyxl csomaggal.
2016. szept. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Tényleg bármelyik jó, triviális feladat.

Valami script nyelv megteszi, python, perl, akármi..

2016. szept. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Miért van kiemelve a kérdés???
2016. szept. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 SimkoL ***** válasza:

'Valami script nyelv megteszi, python, perl, akármi..'

Mi a fenének kellene bármilyen script nyelv aminek még az értelmezőjét telepíteni kell Windows alá, amikor az Office programcsomag simán kezeli a VBA-t, sőt ?

Már megint hülyeségeket beszélsz.

2016. szept. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

SimkoL: Előfordulhat, hogy office nincs is a gépen, mert pl. az én gépemen sose volt. Ettől függetlenül, a mai napig excel táblákban kapok árlistákat.


Egy 3 MB-os python interpreter meg nem oszt, nem szoroz.

De a VBA is jó lehet, én nem állítottam, hogy nem.

2016. szept. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 SimkoL ***** válasza:
Feltételezem ha Excel táblákkal dolgozik - főleg ennyivel - akkor van is a gépén, mert lényegesen egyszerűbb benne megnézni a fájlok, táblázatok felépítését.
2016. szept. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"mert lényegesen egyszerűbb benne megnézni a fájlok, táblázatok felépítését."


Folytasd. Mint?

2016. szept. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem akarom a felhevült vitát tovább fokozni, de

1, a VBA kontra szriptnyelv vita értelmetlen, ugyanis VBA is szriptnyelv.

2, nagyon jó a VBA ott, ahol fel van telepítve a nem túl olcsó MS Office. Excel fileokat meg lehet nézni más programmal is.

3, Ha valaki próbált már egy a kérdésben szereplő 8000 fileos feladatra megoldást találni, tudja hogy VBA iszonyú lassú. Egy python szkript kb. 100szor gyorsabb.

2016. szept. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!