Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Apple Scripttel megoldható,...

Apple Scripttel megoldható, hogy egymás után több médiafájlt lejátszon, mint egy lejátszási lista?

Figyelt kérdés
Egyet le tudok játszatni, de nincsen meg előre egy lejátszási lista, hanem futásidőben állítom össze, tehát mondjuk 3 média fájl elérési útvonala adott, és ezeket kéne egymás után lejátszani, esetleg 3mp szünetet is közbeiktatva, de ez utóbbi nem annyira fontos

2016. szept. 22. 10:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Most ezt hogyan értsem? Miben akarod lejátszani. Tudtommal az itunes, a vlc, mind médialistából is képes lejátzsani zenéket.
2016. okt. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

AppleScripptel akarom indítani hogy több médiafájlt lejátszon egymás után, de nincsen lejátszási lista formátumban, azt hittem világosan leírtam


Pl. AppleScript-el el tudok indítani egy tetszőleges média fájlt QuickTime-al, de többet szeretnék egymás után

2016. okt. 9. 13:44
 3/12 anonim ***** válasza:
A QT nem tud lejátszási listát létrehozni. Az itunes a vlc meg még vagy 1000 médialejátszó viszont igen. Miért pont QT?
2016. okt. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem megoldható de mondj valami indokot hogy miért van ennek értelme és megcsinálom neked.
2016. okt. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
mert a script állandó, ami pl. egy folderben lévő összes fájlra működhet, és nem kell a lejátszási listát mindig újra csinálni, ha a folderbe új médiafájlt rakok, egyébként meg a script nem az összeset játsza le, hanm van egy random algoritmus, amit használ
2016. okt. 10. 14:18
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez elég bonyolult ha random vagy más algoritmust akarsz, én biztos nem bajlódom vele, mikor ott az itunes, ami megjegyzi a lejátszási listát akár többet is és random lejátszást is támogat. A QT nem médialejátszó inkább egy konverter és alap vágó. Semmi értelme annak amit kérsz. Valaki jópénzért összerakhat neked egy médialejátszót QT-ből de szerintem csak megmosolyognának.
2016. okt. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha új track jön a listába, ne a mappába, hanem a médialistába húzod és ennyi.
2016. okt. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

nekem van egy kész algoritmusom a lista generálására, azt nem kell senkinek megírni, csak azt hogy a listát egymás után lejátsza


mint mondtam nem megy az hogy csak behúzom egy média lejátszási listába, mert nincsen előre megadva a sorrend és nem is egyenletesen random, az egy sajét algoritmus, az már meg van írva AppleScript-ben

2016. okt. 11. 23:28
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha meg van a legenerált lista akkor max applescriptel elindítod az első számot, kiolvastatod a hosszát majd hozzáadsz annyit amennyi szünet kell majd bezáratod az ablakot és megnyittatod a következő track-et és azután is időzítesz. Ezzel csak az a gond, ha megállítod a lejátszást. Írni kell hozzá, még egy olyant ami megállítja az időzítőt ha a QT is áll.
2016. okt. 12. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
a QT-nak listát nem lehet átadni?
2016. okt. 12. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!