Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudnátok feladatokat mondani...

Tudnátok feladatokat mondani egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

Még általános iskolás vagyok, C#-ot tanulgatok, persze csak otthon, az iskolában semmi ilyesmit nem veszünk, legfeljebb HTML-t, de azt én nem nevezném programozásnak (elnézést)

Szóval feladatok kellenének (console programban gondolkodjatok, kérlek)

For, while ciklusokat, valamennyi változót, if, switch, illetve az egyéb alap parancsokat (wrtie, read stb...) ismerem. Egyszóval az alapokat. (tömböket még nem vettem át, régebbről rémlenek, de azt inkább hagyjuk.

Olyan feladatokra gondolok, mint például "írj egy programot, ami x alapján orrbatossza y-t". Persze ez csak egy hülye példa volt. Most föld hülye számológépeket próbálok cifrázni, más nem jut eszembe (pl. ez: [link] . Gondolom van benne bőven, amit egyszerűbben is megoldhattam volna, nyugodtan javítsatok ki, abból is tanulok.)

Köszönöm a válaszokat, hasznosra megy a zöld pacsi.


2016. szept. 23. 21:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ugye a goto állítólag egy veszélyes parancs, hogyan tudtam volna másképp megoldani a belinkelt forráskódban?
2016. szept. 23. 21:31
 2/12 anonim ***** válasza:
A szememet kiégeti ez a kód...
2016. szept. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A téglalap - téglatest bakit is kiszúrtam, nem kell kiemelni!

Na, most már egészen eltértem a tárgytól, maradjunk inkább a feladatoknál.

2016. szept. 23. 21:36
 4/12 A kérdező kommentje:
2# Sajnálom a szemedet, de elég kevés parancsból kellett gazdálkodnom, mivel mint írtam, marha kezdő vagyok. Ellenben, ha leírnád, hogy min kéne változtatni azt nagyon megköszönném.
2016. szept. 23. 21:37
 5/12 anonim ***** válasza:
A goto nem parancs, hanem utasítás.
2016. szept. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Na jó, adok egy érdekes feladatot. Tegyük fel, csinálsz egy pöpec kis zenelejátszót és jön az ihlet, hogy ahogy megy a zene, úgy írja ki a dalszöveget is. Erre már létezik egy jó kis fájlformátum, az LRC, ami így néz ki valahogy:


[ti:A szám címe]

[ar:Az előadó neve]

[al:Az album címe]

[by:Ki készítette ezt a dalszöveget]


[00:15.24]A dalszöveg első sora

[00:17.12]A dalszöveg második sora

[00:21.37]A dalszöveg harmadik sora


Először próbáld meg kinyerni a dal adatait. Ha a lejátszás 00:18.00-nál jár (perc:másodperc.századmásodperc), akkor írja ki, hogy "A dalszöveg második sora".

2016. szept. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

5# Köszi, ezzel is okosabb lettem :)

6# Lehet ez még magas lesz, de megnézem.

A forráskódom hibáit viszont tényleg leírhatatlanok, mert így nem tudok változtatni rajta.

2016. szept. 23. 21:45
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Általános iskolás vagy még, időd mint a tenger. Mentsd el ezt a kódot olyan helyre, hogy biztosan meglegyen. Tanulj, kísérletezz, majd egy idő múlva nézz vissza erre. Ha te is rájössz, hogy úgy szar, ahogy van és legszívesebben kidobnád a kukába, abból fogsz nagyon sokat tanulni.
2016. szept. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8#

Rendben :)

2016. szept. 23. 21:52
 10/12 anonim ***** válasza:

A 8-as nagy igazságot írt le.

Amikor majd elkezded mélységesen szégyellni a korábban írt kódodat, akkor lépsz a fejlődés útjára.

2016. szept. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!