Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan készítsek egy puzzle...

Bence § kérdése:

Hogyan készítsek egy puzzle játékot? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Tehát milyen programnyelvet kell tudni hozzá, milyen programot használjak hozzá? Ilyenekre vagyok kíváncsi. Még azt hozzátennék,hogy még nem programoztam ezelőtt.

2016. szept. 24. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Szinte bármilyen programnyelven meg lehet oldani. Válassz ki egy szimpatikusat, rengeteg kérdés van itt gyakorikerdeseken, hogy melyik nyelvvel kezdj. Én személy szerinte a C#-ot ajánlanám Visual Studioval.

Viszont a puzzle nem egy triviális dolog, gondolom vagy egérrel vagy touch screennel akarod tudni mozgatni, forgatni a darabokat. Kell hozzá matek is, szögfüggvények pl. Ill nem árt, ha tisztában vagy a lineáris transzformációs mátrixokkal. Szóval úgy hogy nem programoztál eddig elég nehéz lesz, kell előtte jópár év tanulás, és más feladatok megoldása. Lehetőleg először konzolos bekérős, kiszámolós feladatok, pl téglalap területe, stb.

2016. szept. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi ment a zöld pacsi.
2016. szept. 24. 12:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Ehhez semmilyen lineáris transzformációs mátrixra nincs szükség... :-) ...mert ilyenalapon ismerhetnél egypár képformátumot is, amelyeket valahogy meg kéne jelenítened, persze a legtöbb programozási nyelvben ez triviális... ...de ha jól választasz, akkor a forgatás is triviális...


Én például mindig az adott problémához választom ki a legmegfelelőbb programozási nyelvet. ...és pl a sajnos már nem nagyon támogatott de még használt Macromedia Flash-t tartanám a legmegfelelőbbnek, hiszen ott a grafikai dolgokat (forgatás, stb.) könnyen meglehet csinálni egérkattintásokkal és pár billentyű lenyomással... ...a programot meg egy-két frame-en elhelyezett script-el meg lehet valósítani... ...napersze nem 2 perc ez sem.


Bár mivel a kérdező bevallotta, hogy sohasem programozott, így neki is csak azt tudom javasolni, hogy ahelyett, hogy hosszú időket töltene el olyan dologgal, amik nem is érdeklik (megtanulni programozni), nézzen körül a neten, hiszen valaki biztosan adott már megoldást erre a problémára is:


Pl. így készíts Puzzle-játékot:

[link]

2016. szept. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs még kész???
2017. jan. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!