Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért akar mindenki informatik...

Miért akar mindenki informatikusnak menni?

Figyelt kérdés

Általános iskolám büszke nyolcadikosai közé tartozom, különösen érdekelt vagyok többek között a programozásban, és a szoftverdesign témában is. Nemrég történt, hogy egyik kedves tanárunk a terveinkről kérdezgetett minket.

Nem viccelek, a 20 fős osztályból vagy 8 diák szeretne ezen pályán elhelyezkedni, holott ennek a fele jó, ha az office csomagot érti.

Nem akarok irigynek tűnni, de ez azért keményen orrba vágott.


2016. okt. 5. 20:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%
Sztem azért, mert most nagyon felkapták. Bekapcsolom a TV-t, mindig ezt hajtogatják, hogy fél milliós alapkereset, de 20 000 ember hiányzik így is. Most ez a "menő" szak...
2016. okt. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, szinte nincs hét, mikor ne jelenne meg cikk arról, hogy a szektorban a kezdőfizetés is félmilliónál kezdődik, és hogy milyen gyilkos verseny van a munkavállalók kegyeiért. Amit elfelejtenek megemlíteni, hogy hogy "informatika" elég nagy területet fed le, és a fejlesztőkre van főként szükség, nem minden terület jövedelmez ilyen jól.

Ne törődj a vágyaikkal, inkább azzal foglalkozz, hogy te megfelelően képzett legyél.

2016. okt. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
58%
Ne aggódj! Affinitás, és mellkasban lobogó láng nélkül, max. végig nyomnak egy egyetemet, de labdába se rúghatnak egy olyan mellet, aki szívből csinálja.
2016. okt. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
36%
Jajj ezt a szívből csinálja dumát már annyi helyen olvasom, lassan már hánynom kell tőle.
2016. okt. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Én a UPC ügyfélszolgálaton eltöltött időm alatt megtanultam, hogy 10 millió informatikus országában élünk... csak épp az önjelölt informatikusok többnyire még a gép IP címét se tudták megnézni.


Amúgy ne törődj azzal, ki mit akar, az a lényeg, te mit akarsz. Ha elhivatottságot érzel magadban a programozás iránt, akkor kövesd, tanulj és mivel szívből fogod csinálni, jó eséllyel profivá tudsz válni, az pedig biztos, stabil és jó megélhetést jelent. A sok "divatinfós" meg majd lemorzsolódik az első programozás vizsgán.

2016. okt. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
5 en talán tényleg infósok is lesznek
2016. okt. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
És azt sem nagyon szeretik közölni, hogy az igazán jó fejlesztőkből van hiány. Szart lehet találni minden sarkon.
2016. okt. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

"aki szívből csinálja"

Hát igen, ez a jó szó :)

A programozást évezni kell, örülni a munkának, a megoldásnak. Egy elkészült forráskód olyan, mint egy megoldott (jó nehéz) matekpélda, avagy egy művésznek a frissen festett műve.

Még ha jó nyálasan is hangzik, ez az igazság.

2016. okt. 5. 21:28
 9/22 anonim ***** válasza:

Mert most ebből van hiány,abból a 8-ból talán 2 lesz csak.De én sosem szeretem az informatikus szó használatát mert egyszerűen nagyon tág fogalom.Van programfejlesztőtől a webhálózat építőig bármi.

Jó informatikus meg csak az lesz aki szereti is csinálni nem csak azért mert most épp hiány van,én jelenleg annak tanulok de ezt nem épp tegnap találtam ki hanem már évek óta és azzal is tisztában vagyok hogy ezen a fronton a közoktatás egy 0.Egy folyamatosan fejlődő tudomány aminek ezer ága van nem lehet megtanítani hanem az embernek magának kell utánajárnia.Biztos vagyok benne hogy egy szinte mindent áttanult informatikus sokkal jobban vágja a témát mint akármilyen végzésű egyetemista mivel ott a gyakorlatban véreznek el és ma ott is meg kell állniuk a helyüket.

2016. okt. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megosztottátok velem a véleményeteket!
2016. okt. 5. 21:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!