Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért akar mindenki informatik...

Miért akar mindenki informatikusnak menni?

Figyelt kérdés

Általános iskolám büszke nyolcadikosai közé tartozom, különösen érdekelt vagyok többek között a programozásban, és a szoftverdesign témában is. Nemrég történt, hogy egyik kedves tanárunk a terveinkről kérdezgetett minket.

Nem viccelek, a 20 fős osztályból vagy 8 diák szeretne ezen pályán elhelyezkedni, holott ennek a fele jó, ha az office csomagot érti.

Nem akarok irigynek tűnni, de ez azért keményen orrba vágott.


2016. okt. 5. 20:29
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

8# hozzászólásomhoz:

élvezni*

bocsánat, elírtam.

2016. okt. 5. 21:32
 12/22 anonim ***** válasza:

A programozói dolog az, amit nem lehet eröltetni. Ahhoz

nem szív kell (csak), hanem megérzés, logika, kreativitás

és főképp kitartás.


Nem az a programozó kell, akinek megmondják, hogy adott

2 táblázat, egyikből válogasd ki a másikba az adatokat

szempontok alapján. Ezt "mindenki" meg tudja csinálni.


Viszont ha azt mondják neked pl, csinálj egy programot,

ami számláz, oda már kell kreativitás, mert ugye te ter-

vezed meg, hogy egyáltalán hogy nézzen ki a program.

Kell logika, mert ugye a számlázás nem csak abból áll,

hogy kitöltesz 2 mezőt, ott már legalább alap adatbázis

dolgok kellenek (pl eladó, vevő, adataik, termékek) stb.

Kell még logika, hogy mindezt összehozd úgy, hogy helyes

értékek legyenek, és működjön a program. A kitartás pedig

ahhoz kell, hogy 99.9999%, hogy valami hibád lesz a

programban, és ezt neked meg kell találni, és ki kell

javítani. Van, hogy tovább tart megtalálni a hibát, mint

megírni a programot ;)


Szóval ha ehhez érzel huzalmat, akkor hajrá!

2016. okt. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

"Van, hogy tovább tart megtalálni a hibát, mint

megírni a programot."

Tapasztaltam már :D

2016. okt. 5. 21:45
 14/22 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon jó válaszok születtek!


A legtöbb embert a pénz motiválja, és mindig arra ugranak, ahol kevés munkával sok pénzt lehet keresni... :-)


Azt gondolják, hogy ülnek a gép előtt és az végülis jobb mint a napszámos munka, vagy elmenni péknek, aki éjjszaka süti a kenyeret... :-)


Aki meg azt mondta itt, hogy hányingere van attól, hogy: "ezt szívvel lehet csak igazán jól csinálni", az egy rohadt materialista lehet... :-)


Természetesen lehet bárhogyan csinálni, mint ahogyan az életet is, vannak alkoholisták, meg szinte mindenki cigizik, végülis így is lehet élni, csak minek? :-)


Én tényleg szerettem programozni évtizedeken át, viszont az utóbbi időben nekem az emberektől lett már hányingerem... :-)


Az UPC-s hozzászólónak is igaza van, már felbukunk a sok tudálékos informatikusban, én iskolában gyerekeket is tanítok, és birom, amikor szájhősködnek, hogy ők mennyire tudnak gépezni, csaképpen pont ezek, akiknek ekkora a szájuk, már szereztek 2 darab 1-est pedig még éppen csak végetért a szeptember... :-) ...türelmetlenek, figyelemhiányosak, olvasni sem tudnak így a feladatokat sem értik meg, és nincs bennük semmi ami az állati ösztöneiket semlegesítené... ...vagyis őszintén szólva el vannak b@s.zva! ...ezekből a száj-gurukból akkor lesz informatikus-szakember, amikor belőlem miniszterelnök! :-)


Ha megfigyelitek itt is sok olyan kérdés van, ami arról szól, hogy most ismerkedik a programozással, de vannak nagy ötletei, és egy egyszerű programot akar megcsinálni... ...aztán amikor megkérdezed milyen az az egyszerű program, kiderül, hogy vagy operációs rendszert akar írni vagy egy 3D-s játékot, mint például a Far Cry... :-)


...persze vannak fejlesztő rendszerek pl a Unity, amivel önámító módon elhiszik magukról, hogy hatalmas tálentumok lesznek... :-)


Vagy az olyan oldalak, ahol 5 perc alatt tudsz csinálni egy weboldalt, és csak kattingatnod kell... ...ezekből lesz majd webmester... :-)


Ezért akar mindenki informatikus lenni!


Nos ez nem informatika...

2016. okt. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Hominida ***** válasza:
Az 'informatikus' szó szinte értelmetlenül tág fogalommá vált, de a legtöbb ember számára valami olyasmit takar, hogy az az ember, aki a számítógépet bütykölgeti. Igaz, hogy ilyenre is nagyon szükség lenne, mert a számítógépeket bütykölgetni kell, csak éppen senki sem szeret egy csomó pénzt kifizetni azért, hogy valaki kitakarítsa a szemetet a gépből, megcsinálja a valóban szükséges frissítéseket, újrahangolja a viselkedésfigyelőt és a task schedulert, elintézze a biztonsági mentéseket stb. Így aztán azok a gyerekek, akik szeretik a számítógépüket bütykölgetni, könnyen hihetik azt, hogy az egy szakma, amit mellesleg nem is nagyon kell tanulni, jön az magától. És aztán azt látom, hogy infó szakos gimiből olyan gyerekek jönnek ki tucatszám, akik még a Feladatkezelőt sem találják meg, partíciós táblát meg még csak nem is láttak. És igen, még egy Office kezelését sem tanulják meg, holott a szoftverkarbantartóknak az ilyen programok adják a legtöbb munkát.
2016. okt. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Hominida ***** válasza:
A 20 ezer betöltetlen informatikusi állásról pedig nem nagyon szokták elmesélni azt is, hogy a hirdetésekben sokszor pályakezdőket keresnek öt év gyakorlattal, tíz-tizenkét órás munkaidőre ("terhelhető", "rugalmas"), speciális képzettségi területekre, aztán valahogy nem jönnek a jelentkezők.
2016. okt. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Egy osztálytársamról tudom, hogy ért is a gépekhez, őt viszont inkább a multimédia érdekli. Van további kettő, akik bár sík hülyék, nagyon lelkesek. Ezzel a lelkességgel le is kőrözik az osztály nagy részét, nagyon szorítok nekik, hogy el tudjanak majd helyezkedni, még ha kis informatikusként is. Ők mindenképpen megérdemlik, hogy sikereket érjenek el, nagyon szomorú lenne, ha kiszorítaná őket a "jól keres, azé' megyek" kategória.

Mondjuk most elsősorban magam miatt kéne aggódnom, mert az én helyzetem még veszélyesebb, tekintve, hogy erős iskolát néztem ki magamnak. Az idei mezőny nagyon erős lesz, én pedig elég sok négyest zsebeltem be az évek során.

A felvételitantárgyakból kb. 38 pontok vinnék (max 45).

Ez nem valami szép pontszám, de sajnos a történelem és társai lehúzzák. A matek, infó és az idegennyelv mennek, anélkül gondolom szóba sem állnának velem.

2016. okt. 6. 00:16
 18/22 anonim ***** válasza:

#14


És a leghálátlanabb feladat, mikor az ilyenek után takarítani kell. Ezek nem csak hogy gány munkát csinálnak, de egy működő dolgot is szét tudnak gányolni. Mert valahogy a cégvezetők (nyilván az ár miatt) mindig ezekkel találkoznak először, aztán mikor már valódi szakemberhez fordulnak, akkor egy gőzölgő trágyakupacból kell valami használhatót varázsolni.

Legutóbb pl a történet: Volt egy régi weboldal, Yii framework alatt, amit ki tudja, ki csinált, de átvette egy ilyen "szagember" és - mivel nem értett a Yii-hez - átírta procedurális kódra és vagy 2 éven keresztül "fejlesztette", aztán mikor az illető lelépett, na akkor kerestek meg, hogy dolgozni kellene a kódon. Természetesen az eredeti Yii már sehol nem volt. Megnéztem a kódot, hát kb ez volt az első reakcióm: [link]

A procedurális kód belehányva a HTML közepébe, a layout-ban mindenhol <table> tagek, adatbázis lekérések mindenhol külön SQL-lel megírva a php file közepén, kódlap eltérés az adatbázis és a weblap között (adatbázis Latin1-ben, weblap UTF8-ban, ennek megfelelően ékezetes karaktereknek kaputt), ugyanaz a kód több aloldalon simán copy (pl. admin és user olal fele azonos volt, de csak simán másolva volt, nem függvényhívással, ha módosítani akartad, írd át mindkettőt), de amitől tényleg repült a papucsom, az az volt, hogy pár saját segédfüggvényt is írt a kontár, de sehol egy return bennük, neeem, a visszadaott értéket egy GLOBALBAN adta vissza... Szóval aki írta, azt soha nem lenne szabad számítógép közelébe engedni.

Közöltem a megrendelővel, hogy ez a kód kuka és nulláról írni kell egy újat, ha akar is valami használhatót.

2016. okt. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

"Megnéztem a kódot, hát kb ez volt az első reakcióm: [link] "


:D

2016. okt. 6. 14:32
 20/22 anonim ***** válasza:

A sok "divatinfós" meg majd lemorzsolódik az első programozás vizsgán.


Az első néhány analízis/kalkulus vizsgán morzsolódnak le. Az első programozás vizsgáig nem fognak eljutni.

2016. okt. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!