Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C-ben hogyan lehet azt megolda...

C-ben hogyan lehet azt megoldani, hogy ha 2 vagy több szám utolsó számjegye megegyezik akkor majd a program végén írja ki, hogy hány darab ilyen szám volt?

Figyelt kérdés

2016. okt. 9. 23:57
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

Pl.

num = 12333 // Vizsgálandó szám

piece = 1 // Minimum egy darab ilyen szám mindig van

const lastNum = num % 10; // A szám utolsó számjegye


num = num / 10 // A num érték csökkentése egy tizedesjeggyel

do {

tmp = num % 10 // Mindig az utolsó számjegyet adja vissza

num = num / 10

++piece // Eggyel való növelés

}while(tmp == lastNum)


Write(piece) // Eredmény ki íratása


Lehet nem jó nem próbáltam

2016. okt. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Előző vok.

Jah neked van több számod aminek az uccsó számjegye kell.

Gondolom van val... kollekciód amiben tárolod ezeket a számokat. Végigmész ezen a kollekción és közben vizsgálod.


Ki írja hány olyan szám van ami nyolccal végződik

piece = 0

selectedNumb = 8

for(int i = 0; i < kollekcio.Lenght; ++i)

....if(selectedNumb == (kollekcio[i] % 10))

....,,,,++piece

2016. okt. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nem jó... még típust sem írsz a változódeklarálásokhoz, ezt nemigen csúfolnám C kódnak.


Amúgy a feladaton kicsit pontosíthatnál, kérdező. "2 vagy több szám utolsó számjegye megegyezik", és mi van, ha mondjuk van 54, 84, 93, és 23? az 54 és a 84 utolsó számjegye megegyezik, de ugyanúgy a 93 és a 23-é. Soroljon fel a program minden olyan számot, aminek az utolsó számjegye más számokban is előfordul?

2016. okt. 10. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Eleve rosszul állsz a dologhoz. Sose kezdd úgy, hogy "c-ben hogy lehet megoldani". Képzeld el, hogy TE kaptál egy ilyen feladatot, és meg kell oldanod. Hogy csinálnád? Ha tudod hogy csinálnád, az egy algoritmus. Ha van egy algoritmus, akkor azt már csak adott programnyelvre fordítod, lépésről lépésre.
2016. okt. 10. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Rendben, nem így szoktam hozzáállni csak tudtam,hogy valamilyen függyvényt kell használni amit még nem tanultam. köszönöm eddig a válaszokat tényleg, örülök,hogy van aki normálisan elmagyarázza, pontosítok akkor.

Hány olyan szám volt köztük,

aminek az első és az utolsó számjegye megegyezett?

Az egyjegyű számok is tartozzanak ide.

2016. okt. 10. 07:37
 6/9 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy csak az utolsó számjegyet írtam mert úgy gondoltam,hogy ha az utolsót megtudjátok mondani, akkor már az elsőt magamtól is megtudom.

De a lényeg akkor az lenne,hogy mondjuk van 53,23,21,13,88

Ez 4 db és ezt így kell csinálni egészen 0 végjelig.

2016. okt. 10. 07:39
 7/9 A kérdező kommentje:
Az a %10 az mit vizsgál? mert a % az mindig a maradékos osztást vizsgálja meg nem?
2016. okt. 10. 07:51
 8/9 SimkoL ***** válasza:
100%
Ha egy egész számot elosztatsz tízzel a maradék mindig az utolsó számjegy lesz, tehát pl. 108 % 10 = 8
2016. okt. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Így már értem mi az a %10 :D
2016. okt. 11. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!