Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Több szálon (? ) programot...

Több szálon (? ) programot futtatni?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy mit jelent pontosan az, hogy mondjuk 4 magos egy processzor. 4 szálon tud egyszerre dolgozni? Ha én pl. futtatok egy számolásigényes programot, akkor az alapjáraton csak az egyik szálon fut? Két magos procim van és amikor számolok vele mindig csak 50 körüli a proci igénybevétele. Ez esetben a másik szálat hogy lehet igénybe venni? Mintha halottam volna olyat, hogy ahhoz úgy kell megírni a programot, de ez mit is jelent igazából?
2016. okt. 11. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Programnyelve válogatja. Beírod google-be: <általad használt nyelv neve>+<threads> és azonnal megtudod.
2016. okt. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A megoldandó feladatoto több felé osztja, és így gyorsabban megoldja
2016. okt. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
C-ről lenne szó.
2016. okt. 11. 17:18
 4/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

konkretan is leirnad mirol van szo?

ha 50% on dolgoik a proci az rengeteg dolgot jelenthet


megnezted hogy magonkent hogy dolgozik? 1 mag 100% on dogozik?

vagy magonkent 25% al?

2016. okt. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A proci elemezni tudja a futó kódot, és ha úgy látja, hogy egymást követő utasítások adatai nem függnek egymástól, akkor megpróbálja párhuzamosan végrehajtani. Ez akkor is működik, ha a program egyszálúra lett írva. Ha többszálú a progi (tehát az oprendszertől több szálat "kér"), akkor eleve több szálon fut, de a szálkezelés nem feltétlenül azonos a különböző magokon való futással. A szálkezelést az operációs rendszer kezeli, de az is igaz, hogy a különböző szálak könnyebben párhuzamosíthatók processzor szinten.


Amikor egy proginak azt mondod, hogy fusson több szálon, akkor az egy könnyebbség a procinak, hogy különböző magokon futtassa, de nem kötelezően lesz úgy.


Ráadásul a proci kialakításától is függ, pl. az Intel és AMD magok különböző módon vannak kialakítva, más módon, más elv alapján párhuzamosítják a futó kódot.

2016. okt. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Most megnéztem a magok igénybevételét, ahogy látom ugyanannyira dolgozik mindkettő (sok minden megy most), de szám szerint sose ment 50% fölé a program által igénybe vett teljesítmény.
2016. okt. 11. 17:27
 7/10 A kérdező kommentje:
Szeretném a jövőben begyorsítani ezeket a számolásokat. Arra vagyok most igazából kíváncsi, hogy a mostani 2 magos 2.3 GHz-es proci helyett egy 4 magos 4 GHz-sel mennyire lenne gyorsabb a dolog. 4/2.3 * 2 -vel vagy vagy csak 4/2.3-al? Vagy túlságosan leegyszerűsítem a dolgot?
2016. okt. 11. 17:31
 8/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#7 tipustol is fug


az erdekes ha 50% fele nem tud menni a mag olyan mintha valami limit akadalyozna ez lehet hardveres vagy szoftveres akadaly is

2016. okt. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Erről hogy tudhatok meg többet?
2016. okt. 11. 19:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Például egyetemi jegyzetekből.

De kösd fel a gatyádat, mert ez bonyolultabb, mint az egy szálú; akkora lépés, mint áttérni az objektumorientált programozásra. Egyébként nem lehet mindig gyorsulást elérni, mert van, ami nem párhuzamosítható.

2016. okt. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!