Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik az a programozási...

Melyik az a programozási nyelv, amelyiket egy teljesen kezdőnek ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Próbálkoztam Javával, a Hello Világ után minden sötét volt, nem értettem. Más tapasztalatom nincs ilyen téren, de nagyon érdekelne ez a téma. Melyik lenne a legideálisabb számomra?

2016. okt. 16. 19:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
47%

"játékokat szeretnék majd később programozni, vagy akár op.rendszereket"

vagy troll vagy vagy nem értesz hozzá.. soha nem fogsz egymagad operációs rendszert írni keress más hobbit..

2016. okt. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
25%

"soha nem fogsz egymagad operációs rendszert írni "


Egymaga??

2016. okt. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
80%

Az a baj, hogy a mai modern nyelvek azok túl sok eszközt adnak a kezedbe, szóval az elején nagyon sokat kell tanulnod ahhoz, hogy egyáltalán megértsd, hogy mi miért van ott már egy egyszerű Hello World! programban is.


Ha csak megnézzük a Java nyelvű példát:

class Program {

public static void main(String[] args) {

System.out.println("Hello World!");

}

}


Rögtön jön a kérdés, hogy:

- mi az a "class Program"?

- mi az a "public", mi az, hogy "static"?

- mi az a metódus? (függvény/eljárás)

- mi az a "String[] args"?

- miért pont "main"?

- oké, a "System.out.println(...);" kiír egy sort, de mi az a System? Mi az az out?


Ha a programozást nem akarod már az elején ilyen szintű tanulással kezdeni, akkor a Java és a C# sem a te választásod. Az emberek 100%-a itt azt mondja, hogy ha kezdő vagy, a Python a nyerő. Én mégis a C nyelvet javasolnám az egyszerűsége miatt - és mivel rengeteg olyan nyelv van, aminek a "kinézete" hasonlít a C-hez, könnyen át fogsz tudni állni Java-ra, C#-ra, PHP-re, JavaScript-re, stb. Aztán miután rájössz, hogy ebből egyhamar nem lesz se játék, se oprendszer, szépen fel is adod a programozást.

2016. okt. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nagyon messze van a játék ettől még. Sok-sok év az még, tisztában vagyok vele. Egyébként most elkezdtem a Pythont, kicsit egyszerűbbnek tűnik, mint a Java.

#11 köszi a bíztatást. ;))

2016. okt. 16. 22:10
 15/20 anonim ***** válasza:
74%

"Én mégis a C nyelvet javasolnám az egyszerűsége miatt"


Csak hát, az a baj, hogy a C nyelv minden, csak nem egyszerű.

2016. okt. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Aki szerint a C egyszerű, az bizony nem jutott túl benne a Hello Worldon.
2016. okt. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
58%

Delphi 10.1 Berlin Starter Edition


Ingyenes.

Adatbázis engine-t mondjuk nem tartalmaz.

2016. okt. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen játékokat akarsz csinálni de ha csak ez motivál és beéred a 2d vel valamint hajlandó vagy lemondani az egyediségről(nem teljesen csak egy bizonyos szintig), akkor nem muszáj szenvedned a programozással. Egy ilyen célért elpocsékopni éveket.


Próbáld ki ezt scirra.com.

2016. okt. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
79%

Hello World után Applet? Ne csodálkozz, hogy nem értetted..


A többi nyelvet se fogod, ha így csinálod. Keress normális könyvet, tutorialt.

2016. okt. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok én is(bár én nem akarok se játékot,se oprendszert "csinálni":) ),inkább "karriert" váltanék. Először itthon,autodidakta módon megnézném mi a szitu,nekem való-e a programozás egyáltalán. Ezzel a könyvvel kezdtem: Tanuljuk meg a Java programozási nyelvet 24 óra alatt , viszont itt tényleg applet jön a hello world után és számomra sem 100% a dolog, igazából az "ijeszt" meg,hogy van 110ezerféle utasítás és ezt nekem honnan kellene tudnom,hogy mit mikor hívok meg - vagy egyáltalán mire van "lehetőségem". Meg valahogy úgy érzem,hogy azzal,hogy másolgatok kódokat az e-bookból a NetBeans-be(eredetileg wordpadot ajánl a könyv,még 2.0-hoz íródott tizenakárhány éve),attól én nem fogom megérteni mi a szitu. Meg nem is feltétlen történik az,mint ami a könyvben. Itt a könyv szerint ki kellene írnia hogy The square root of 225 is 15 egy felugró ablakban,ám csak az ablak jelenik meg,benne nincs semmi írás. :)


import java.awt.*;


public class RootApplet1 extends javax.swing.JApplet {

int number;


public void init() {

number = 255;

}


public void paint(Graphics screen) {

Graphics2D screen2D = (Graphics2D) screen;

screen2D.drawString(" The Square root of " +

number +

" is " +

Math.sqrt(number), 5, 50);

}

}


btw. máshol egy agyhullám-java nevű könyvet ajánlottak,bár az első pár oldal meglepett a "dedós" szövegével,még nem pörgettem bele magam túlzottan meló.

Ha van tippetek kezdőknek,a "hagyd abba,nem neked való"-n kívül,szívesen veszem.

2016. okt. 19. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!