Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megfelelne egy szoftverfejlesz...

Megfelelne egy szoftverfejlesztő okj elvégzése az emelt info érettségihez?

Figyelt kérdés
jelen pillanatban 12-es vagyok és arra gondoltam hogy tovább tanulnék egyetemre de az infót az én sulimban nem tudok tanulni mert a szakgimnáziumokban kötelező abból a szakmából érettségizni amit eddig tanultunk. szóval arra gondoltam hogy érettségi után megcsinálnám a szoftverfejlesztő okj-t és aztán emelt informatika érettségit. Elegendő lesz az a tudás az emelt info-hoz amit ezen a képzésen kapok vagy valami más úton tanuljak?

2016. okt. 19. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg, hogy milyen részekből áll az emelt érettségi. Programozásból biztosan elegendő, de a többit is meg kell tanulni.
2016. okt. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%

És minek ennyi kínlódás egy emelt infó érettségiért?

Abszolút semmi értelmét nem látom.

2016. okt. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Nem sok közük van egymáshoz. AZ emelt infonak csak egy része a programozás, az is elemi algoritmusok alkalmazása kb. A többi táblázat-, és adatbáziskezelés, szöveg-, és képszerkesztés, weblapkészítés, ilyenek. Már ami a gyakorlati részt illeti. Az szóbelire meg végképp nem készít fel.
2016. okt. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

Ennek mégis mi a frászkarika értelme lenne? Minek neked emelt infó? Közép érettségivel is simán bekerülhetsz akármelyik egyetemre és az alapoktól tanítják a programozást.

Egyébiránt egy szoftverfejlesztő OKJ biztosan több tudást követel meg mint az emelt érettségi (programozás terén), szóval ez olyan, mintha azért tanulnál meg lovagolni, hogy utána nyugodtan ülhess egy ló alakú libikókán.

2016. okt. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"ez olyan, mintha azért tanulnál meg lovagolni, hogy utána nyugodtan ülhess egy ló alakú libikókán"


vegulis ez a tudas adhat egyfajta magabiztossagot :D

2016. okt. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!