Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen egy java programozó...

Milyen egy java programozó munkanapja?

Figyelt kérdés

Mit csinál pontosan az aki java fejlesztőként dolgozik mondjuk egy nagyobb cégnél? Reggel bemegy a munkahelyére és..

Milyen egy átlagos munkanap/hét?



2016. okt. 23. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
2016. okt. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
Pont ugyanolyan, mint tegnap, amikor ugyanezt kérdezted.
2016. okt. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem én voltam, nem láttam azt a kérdést, de köszönöm hogy felhívtad rá a figyelmem.
2016. okt. 23. 14:47
 4/9 A kérdező kommentje:

Olyan válasz nem érkezett rá amire kíváncsi vagyok.

A fi!met köszönöm meglesem majd, de azért az már 20 éves.

2016. okt. 23. 14:50
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A film elég akkurátus :)
2016. okt. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Van itt egy másik kérdés is. Ebben azért több konkrétum elhangzik.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

2016. okt. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, akkor ilyen:


A programozónak nem kell pontos időre megérkeznie, de van egy úgynevezett magidő, amikor bent kell lennie. Ez általában 10-15 óra. Ebben az időben vannak a megbeszélések, értekezletek. A legtöbb megbeszélés ebéd után van, kajakóma miatt.


A programozó csapatban dolgozik. A csapat egy külön egység, ami megbeszéli, hogy ki mit csinál, elakadt-e valaki valamivel valahol; neki segítenek. A csapat tagjai kisegítik egymást. Vállal egy részt a munkából. Ha túl hamar készen van, akkor egy másik részt kell vállalnia.


A munkahely gondoskodik arról is, hogy a dolgozók képességei karban legyenek tartva, bár ez inkább a nagyobb cégekre jellemző. Szerveznek különféle kurzusokat, a legtöbb szakmai, de lehet nyelvtudást is fejleszteni. A Java programozó elgondolkodik azon, hogy ha a Java 8 ilyen sok mindent tud, akkor neki miért kell még mindig Java 6-ot használnia?


A programokat jól fel kell dokumentálni. A programozás nyelve az angol; az elvárás a legtöbb helyen középfok, de a felsőfoknak is örülnek. A programban mindent angolul neveznek el, angolul írnak le, és egy nemzetközi csapat tagjai angolul is beszélgetnek. Akinek nincs középfokú nyelvtudása, azt nem veszik fel.

2016. okt. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
Ezt még elfelejtettem: Ha közeleg a határidő, akkor egy kis túlóra is befigyelhet.
2016. okt. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, mindenkinek ment a zöld pacsi.
2016. okt. 23. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!