Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tegyük fel, hogy neves cégekné...

Tegyük fel, hogy neves cégeknél szeretnék szoftverfejlesztő lenni. Milyen nyelveket kell elsajátítanom elsősorban, amivel el tudnék helyezkedni?

Figyelt kérdés
Néhány fontosabb nyelv érdekelne csak, nem mindegyik. Sokan Javat ajánlanak, sokan a C irányba vinnének. Ötletek? Tapasztalatok?
2016. okt. 26. 23:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

@pen-dragon: programtervező informatikus MSc diplomával és jó pár év tapasztalattal nem mondanám épp magamat annyira "wannabe pistike"-nek.


Ellenben baromi sok, igencsak rossz programozóval találkoztam már, aki megtanulgatott 1, legextrémebb esetben 2 nyelvet és többre nem futotta nekik.

2016. okt. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

#11-nek (76%-ékos):


Nem akarlak elkeseríteni, de egy papír önmagában semmit sem jelent, nem túlzok ha azt mondom, hogy manapság bárki elvégezhet bármilyen szakot, a kérdés csak azon van, hogy tudja-e finanszírozni.


Nem szeretnék túlságosan elveszni a részletekbe sem, de én is láttam nem egy hallgatót, akiknek halvány lila fingjuk sem volt a témáról, végigbukdácsolták a tanéveket, buliztak, de végül ők is kaptak oklevelet.


Valahol meg is lehet érteni őket is, hiszen nem mindenkit érdekel az analízis, meg a diszkrét matematika.


Hány éves is vagy, hogy "baromi sok, igencsak rossz programozóval találkoztál már"???


Honnan tudod, hogy Te jobb vagy másnál?


ui.: szerintem nem attól függ, hogy ki milyen programozó, hogy 2 vagy 12 programozási nyelven "tud". Ha jobban belegondolunk, aki csak 2 nyelvet ismer, lehet, hogy sokkal profibban érti azt a 2-őt, mint a másik a 12-őt!

2016. okt. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Húha, eléggé elfajultak a dolgok, nem akartam vitát. 6 éve foglalkozom programozással, természetesen elég sok mindent kipróbáltam azóta. A webfejlesztés nagyon tetszik és otthon is vagyok benne, de mivel a csapból is a 30 ezer forintos vagy ne adj isten ingyen weboldalak folynak, ezért szerintem ebbe nem érdemes több időt és energiát fektetni, mert nem lehet megélni belőle. Akik megélnek belőle, azok vagy saját CMS-el vagy ingyen CMS foltozgatással keresik a kenyeret. Itt jött a képbe nekem a szoftverfejlesztés, mivel elég sok hirdetést láttam a neten. Egyetemi szinten tanultam a C programnyelv csoportot, tudok középfokon angolul. Mégis, amikor meglátok egy álláshirdetést, ahol szoftverfejlesztőt keresnek, százezer másik dologra van szükség. Tegyük fel, hogy ezeket én hónapok alatt megtanulom jól használni és újabb álláshirdetést keresek. Abban megint mások a követelmények, mert mindenki csak olyan fejlesztőt keres, ami tökéletesen illik ahhoz a munkakörhöz és mindent ismer. Tanulásra, tapasztalásra esélyed nincs. Hogyan fogok én tapasztalatot szerezni nagyvállalati rendszerek programozásából, ha nem kapok esélyt sehol sem, hogy akár csak a szélét megkapargassam, hogy belekóstoljak? Érdekes dolgok ezek.
2016. okt. 29. 00:24
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem kell konkrétan azokat a technológiákat ismerned. Az a lényeg, hogy értsd meg, milyen elven működnek, mert akkor tudod hatékonyan megtanulni. Egyébként az is jó, ha nem pont ugyanazt, de egy másik, hasonló célú eszközt használtál már.
2016. okt. 29. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Mégis, amikor meglátok egy álláshirdetést, ahol szoftverfejlesztőt keresnek, százezer másik dologra van szükség. Tegyük fel, hogy ezeket én hónapok alatt megtanulom jól használni és újabb álláshirdetést keresek. Abban megint mások a követelmények, mert mindenki csak olyan fejlesztőt keres, ami tökéletesen illik ahhoz a munkakörhöz és mindent ismer."


Kérdezőnek:


Erre írtam korábban, hogy: A többit meg összeszeded hetek, hónapok alatt.


Azt tudni érdemes, hogy a cégek a hirdetéseikben eléggé túlzó elvárásokat fogalmaznak meg.

Ami technológiákat pluszban kérnek, az is olyan, hogy ők azokat használják, tehát azok ismerete előny, de nem dobnak ki az ablakon ha nem tudsz ezekről, max. elvárják, hogy megismerd ezeket, ami nem ritkán napok vagy órák kérdése csak. Pl.: ajax (Aszinkron JAvascript & Xml).

2016. okt. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!