Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pályakezdő programozó tapaszta...

Pályakezdő programozó tapasztalatszerzés?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy pályakezdő vagyok tapasztalat nélkül, egyetemen ugye projecteket csináltunk, de az nem is érdekli őket az interjúkon. Telefonon is amint meghallották hogy nincs tapasztalatom, lerakták egyből kb. :D


Szóval a kérdésem, hogy van-e valami weboldal, ahol emberek keresnek programozókat neten, hogy segítsenek a projectüket megcsinálni, ingyen dolgozni nekik vagy akármi? Már 2 hónapja keresek melót, de eddig semmi ajánlat. És nem vagyok rossz programozó, mielőtt erre gondolna valaki.



2016. nov. 4. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
nyáron 3 hónapig nyaraltál?
2016. nov. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A CV-d ben milyen munkat tudsz berakni referenciakent? Ha kell referencia, szallj be valami open source projectbe. Illetve, ha most vegeztel, akkor gyakornokoskodast tudom ajanlani (allaskereso oldalakon lattam mar gyakornokot kereso cegeket).
2016. nov. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kimentem állásbörzére és alsó hangon 4-5 helyre hívtak gyakornoknak/juniornal, neked is megérné kilátogatni egy ilyen rendezvényre. Illetve vannak cégek akik foglalkoznak a saját utánpótlásukkal is, több ilyet is ismerek.
2016. nov. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahol a kötelező szakmai gyakorlatod töltötted, nem tudnak segíteni?


Szakdolid open-source? Dokumentáld le korrektül és rakd ki GitHub-ra. Csinálj még 1-2 értelmes és jól dokumentált projektet.


Aztán csinálj egy LinkedIn profilt és írj be pár buzzwordöt, a projektekkel együtt.

2016. nov. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 SimkoL ***** válasza:
94%

Készíts egy pár 'hobbi projektet' eltérő témakörökben, nézz szét itt-ott - PCFórum.hu, Prog.hu vagy itt - és találsz témát, lásd: [link] Kezdetnek már látszik, hogy valamit értesz is hozzá.

Én már a weboldalamon lévő programkák miatt is kaptam több ajánlatot is Delphi-re, pedig azok csak 'egy-két éjszakás kalandok' és nem vagyok diplomás programozó.

2016. nov. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Miért nem gyakornokoskodtál egyetem alatt? Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy hogy nem jut el egyesek agyáig, hogy az egyetem önmagában nudli, még akkor is ha hiányszakmát végez. Lenne fél-egy év szakmai tapasztalatod, ezerszer könnyebb lenne az elhelyezkedés.

A gyakornoki helyekkel meg most valószínűleg megszívtad, mert amikkel én találkozok, szinte mind hallgatói jogviszonyhoz vannak kötve.

Amit tudnék tanácsolni:

- 2 hónap nem olyan hosszú idő, még folytathatod a keresést és esetleg bővíted a pályázandó állások körét, nem direkt programozóit keresel és mondjuk a lakhelyedtől távolabb is kereshetnél.

- Körbekérdezed a volt szaktársaidat, hátha tud valaki valamit ajánlani.

- Bekönyörgöd magad bagóért gyakornoknak valahová, hátha nem kell hallgatói jogviszony.

- Ha belefér, akkor elmész mesterre és KÖZBEN dolgozol gyakornokként.

2016. nov. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Jók az egyetemi projektek és még néhány projekt. Tapasztalatnál arra kíváncsiak, hogy mennyit használtad a nyelvet. Beszámíthatod azt az időt, amennyit a projektekben tevékenykedtél, és minden programnyelvet külön kell számolni.
2016. nov. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mégis hogy csinálod? Az összes nagy cég, Nokia, Ericsson, stb úgy kezdi, hogy irat minden kb létező jelentkezőjével egy tesztet. Nem mondom, hogy még sosem buktam meg ilyenen, de igen szerencsétlennek kell lenned, hogy tesztig se juss. 0 tapasztalattal behívtak mindenhova ahova jelentkeztem...
2016. nov. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!