Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet a Microsoft Word...

Hogyan lehet a Microsoft Word makró "keresés és csere" funkciójába karakterszínt rögzíteni?

Figyelt kérdés

MS Office 2003 Word makró "Keresés és csere" funkciójában meg szeretném szabni a keresendő és a csere sztring színét és esetleg más paraméterét is. Ha valaki vágólapon betenne ide egy ilyen makró tartalmat, amiben szövegszín is definiált?

Hálásan köszönöm.



2016. nov. 5. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen Word-öt használsz? Az utóbbi verziókban van ilyen beépített lehetőség, de szerintem a régiekben is.


A keresés a és csere ablakában ott a bal alsó "Egyebek >>"-gomb, ahol lehet betűtípus alapú feltételt megadni, abban pedig van szín.

2016. nov. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
MS Office 2003. De a szintaktikában csak nem (mindenben) különbözik az újabbaktól. Próbálgattam mindenféle szín beállítási trükköt, de vagy error, vagy csak azt a karaktert színezte át, amin a kurzort hagytam. Leginkább egy olyan csere makró tartalma kéne példának, ami színt is cserél. A makró felvétel ezt nem tudja. A "clearformat" beállításokat töröltem, akkor az általam gyalog végzett csere paramétereit megőrizve csak megcsinálta, amit akartam. De ez egy barom megoldás, ha nincs a szin eleve beprogramozva...
2016. nov. 5. 20:08
 3/7 A kérdező kommentje:
Készíts már egy ilyen makrót, és tedd ide a tartalmát, majd kigámozom belőle, mit hova írjam be utólag. Köszönöm.
2016. nov. 5. 20:10
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezt tudja a Makró rögzítőm. Ebbe kéne a font színeket belecsempészni:


Sub Minta()

'

' Minta Makró

' Rögzítés: 2016.11.05., készítő: Ter Miki

'

Selection.Find.ClearFormatting

Selection.Find.Replacement.ClearFormatting

With Selection.Find

.Text = "ezt cseréld"

.Replacement.Text = "erre cseréld"

.Forward = True

.Wrap = wdFindContinue

.Format = False

.MatchCase = False

.MatchWholeWord = False

.MatchWildcards = False

.MatchSoundsLike = False

.MatchAllWordForms = False

End With

Selection.Find.Execute Replace:=wdReplaceAll

End Sub

2016. nov. 5. 20:18
 5/7 coopper ***** válasza:

Szia.


Szerintem ezt nem a keresés és cserében kellene megcsinálni, hanem a csere után kijelölteted a sort vagy a bekezdést és a kijelölés színét változtatod meg (azt már tudja a macro rögzítő is):


Selection.Range.HighlightColorIndex = wdRed

Selection.Font.Color = wdColorAutomatic


Sok sikert.

üdv.

2016. nov. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kösz, ki fogom próbálni. Egy trükköm miatt muszáj a változtatott szöveg átszínezése, hogy utána a további keresés és csere azt a részt már ne érintse. Lehet a szín helyett aláhúzás, vagy bármi, amivel egyértelműen elkülönül a már cserélt szövegrész.
2016. nov. 5. 22:39
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja, a makrók egy részét is makróból generálom körlevél módszerrel. Adat tábla egy másik fájlban van, amiben a "mit" "mire" kell kicserélni. Ezért kell a cserével érintett részt biztonságosan elkülöníteni, nehogy a kötegelt csere újból megtalálja.
2016. nov. 5. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!