Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megéri 2017-ben Javat tanulni?...

Megéri 2017-ben Javat tanulni? Mennyi pénzt tudnék vele keresni 1 év múlva?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam havi 450 nettót keresnek a Java programozók. Igaz ez? Mi kell hozzá hogy én is annyit keressek?

2016. nov. 17. 07:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A rossz hír: Junioroknak nincs otthon dolgozós munka. Csak, ha bevállalod, hogy te indítasz vállalkozást, ami tapasztalat nélkül elég kockázatos.
2016. nov. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A helyzet az hogy van egy ismerősöm aki 50 évesen a fejébe vette hogy ő megtanul programozni mert "azzal könnyen lehet sok pénzt keresni" (ezek az ő szavai). Soha nem dolgozott műszaki területen, a felhasználói szintű számítógépes ismeretei is hiányosok (pl. WiFi-t nem tud beállítani) és emellé párosul egy makacs és lobbanékony természet. Nem akar hinni nekem hogy ez nem úgy megy ahogy ő gondolja, a programozás nem egyenlő a gépírással. Ő csak annyit lát az egészből hogy a billentyűzetet kell nyomkodni. Vett egy könyvet és beiratkozott egy online tanfolyamra, úgy látja hogy jövő év májusára már programozóként fog dolgozni. Azért választotta a Java-t mert Android-ra akar majd programozni. Mit lehet tenni az ilyen emberrel? Megmutattam neki ezt a kérdést, de engem hülyézett le. Hogy lehetne megértetni vele hogy a programozásról nagyon téves elképzelései vannak? Hagyjam hogy magától jöjjön rá?
2016. nov. 22. 19:15
 13/17 anonim ***** válasza:
Hadd koppanjon, lehet annyira megmakacsolja magát, hogy a végén tényleg programozó lesz :D
2016. nov. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Miért kéne kezdeni vele bármit is?
2016. nov. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Kérdés: lesz-e neked bármi bajod abból, ha ragaszkodik ehhez az ötletéhez? Ha nem, akkor hagyd, hadd tanuljon a saját kárán, mert a tanácsot nyilván valóan nem fogadja el.
2016. nov. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 SimkoL ***** válasza:

Én 50+ vagyok és magamon is tapasztaltam, hogy bár van programozói tudásom, ha nem is sok, de már nehezebben fogok fel dolgokat. Tavaly nekifutottam az Eiffel nyelvnek - szeretnék egy 'különlegesebb' nyelvet is megtanulni az általánosságban használtak mellett - van némi hasonlóság a Pascalhoz, de feladtam. Mire megtanulom, normálisan tudom használni - értsd nem csak Helló világ - 50+++ leszek, akkor már minek.

Ritkán keresnek korosabb programozókat, helyesebben úgy keresnek, hogy régebbi programozási nyelveket ismer. Én így ötvenen felül Delphi 7 -re kaptam állásajánlatot - ahhoz értek legjobban - igen szép összegre, de ez nagyon ritka.

Elnézést a szófos..ért, csak azért írtam, hogy egy vele korabelitől is halljon valamit.

2016. nov. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Lehet valaki 50 fölött is programozó, de jellemzően nem akkor kezdi el tanulni a nulláról.

Nekem első munkahelyemen volt egy rangidős kolléga, már a 60-hoz közelített, de kente-vágta a clipper programozást, egyik fő fejlesztő volt a cégnél. Ott ugye az volt a kulcs, hogy egy régi és ritkán használt dologhoz értett, amire szüksége volt a cégnek.

2016. nov. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!