Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell ezt a programot...

Hogyan kell ezt a programot megirni C#?

Figyelt kérdés

bekerunk egy szamot

a bekert szam osszes osztojat kiiratni

az osztok darabszamat is

es a db szamok alapjan eldonteni h primszam v sem.

(tomb nelkul. ciklus johet) koszi


2016. nov. 17. 15:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
10%
Úgy kell megírni, hogy megnézed, miket vettetek órán, majd az alapján összerakod. Közben, ha konkrét kérdésed felmerül, rákeresel a neten, és ha nem találsz választ, megkérdezel minket.
2016. nov. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Hol tartasz? Mi okoz nehézséget?
2016. nov. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

bekerem a szamot console writeal. utana semmi....

pls irja le vki a programsort. csak ezt az egyet szeretnem megtudni. a neten csak tomboset talaltam. de azr meg nem vettuk ezert nem szabad azzal. pls. koszonom.

2016. nov. 17. 16:03
 4/23 anonim ***** válasza:
87%
Regelsz egy új facebook accot egy netről vadászott szőke csaj képével, és ráírsz az egyik évfolyamtársadra, hogy segítsen!
2016. nov. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 SimkoL ***** válasza:

'bekerem a szamot console writeal. utana semmi.... ' A Write ír a Read olvas angol bukta :)

Kezdjél bele kiscsillag segítünk, mutasd meg mit nem értel.

2016. nov. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
mondom h nem tudom tovabb.......beirom console writeal h kerem a szamot es ennyi.....nem a kocsogoskodesre vagyok kivancsi. tudom hogy kell kineznie de mukodo programot nem tudok csinalni. ha megirja vki akkor mar tudom mit kell csinalni......koszonom
2016. nov. 17. 16:46
 7/23 SimkoL ***** válasza:

Nem köcsögösködöm, de újra a Write ír a Read olvas.

Console.WriteLine.... ír valami a képernyőre

Console.ReadLine.... olvas egy sort e képernyőről parasztosan fogalmazva.

Mutasd eddig mit írtál !!!!

2016. nov. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
nem irtam tovabb semmit. egy sort h be kell irni egy szamot. semmi tobbet. az egesz programkodot szeretnem latni. mert nem tudom megirni egyedul. koszonom
2016. nov. 17. 17:12
 9/23 SimkoL ***** válasza:
Na akkor kezdjünk bele. Meséld el saját szavaiddal, hogyan oldanád meg. Ha értelmesen elmondod szívesen kódba fektetjük akár 5-6 féle nyelven is.
2016. nov. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Miért fekteted kódba neki? Nem halat kell neki adni, hanem elmondani hogyan halászhat.


Kevesebb, mint 10 sor az egész program. Deklarálsz egy változót, ami majd jelezni fogja, hogy hány osztót találsz. Bekéred a számot, elindítasz egy ciklust 1-től a számig, Megnézed, hogy a szám maradékosan osztva a ciklusváltozóval 0-t ad-e. Ha igen, akkor a deklarált változót növeled egyel. A végén megnézed, hogy a deklarált változó nagyobb-e, mint 2, ha igen, akkor nem prím, a prímszámok definíciója végett, ha kisebb (bár nem lesz kisebb), akkor prím, és ez a szám pont az osztóinak a darabszáma.

2016. nov. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!