Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hosszabb idő után folytatni...

Hosszabb idő után folytatni egy projectet?

Figyelt kérdés

Gyakran előfordul velem hogy iskola vagy barátnőm miatt otthagyok egy olyan projektet amin napok óta folyamatosan ügyködtem,és ha több mint 1 hétig ott marad akkor teljesen kimegy a fejemből úgymond a működési elve,folyamatai és órákig bogarászhatom a ábrákat és algoritmusokat (amiket tervezéskor csináltam) hogy újra megértsem mi mivel áll kapcsolatban és hogy működik és ez sokszor el is veszi a kedvem.


Ti hogy hidaljátok át ezt?Vagy egyszerűen nem szabad napokig otthagyni egy projektet egy programozónak?


2016. nov. 20. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
korrekt dokumentáció
2016. nov. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Kód kommentelése, és erős OOP szemlélettel megírt kód sokat segít.
2016. nov. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Ha még a saját kódodat is órákig kell bogarászni, hogy vajon mi hogyan működik akkor az egy trágya kód.

Könnyen érthető, logikusan felépített kódot kell írni, kommentálni azokat a részeket, amik ennek ellenére elsőre még sem egyértelműek (és ott is inkább a "miért"-et leírni, nem a "mit", hiszen az látszik a kódban.

Ha pedig nagyobb projectről van szó, akkor valóban szükséges a dokumentáció, UML diagramokkal, folymatábrákkal.

2016. nov. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
sajnos még egyetemen sem tanítják a dokumentálást. Ez az eredménye.
2016. nov. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

De, tanítják.

Nem kell hazugságokat terjeszteni, mert Te nem jutottál be.

2016. nov. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Hát amerre én jártam, ott nem tanítják, csupán elvárják. Az pedig nem ugyanaz, hogy várnak tőled valamilyen kézzel összecsapott dokumentációt, mint az, ha ténylegesen megtanítják, hogyan kell megfelelően dokumentálni egy programot.
2016. nov. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Ja, hát lehet rendes egyetemre kéne jelentkezni, LoL :D :D :D
2016. nov. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Az ország legnagyobb egyetemét talán nevezhetjük "rendesnek" :D
2016. nov. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha már itt tartunk én sem tanultam soha dokumentálni, mindig csak elvárták.

A szakdolgozatomat anno ehhez kapcsolódó témából írtam és igazából az a nagy büdös helyzet, hogy a szakirodalmat átnyálazva nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy n ember n-féle módon dokumentál és rohadtul nincs rá semmiféle normális szabvány. Van aki automatikusat generál és szerinte az a jó, van aki szerint elég a kódot rendesen kommentezni, a harmadik szerint folyószövegként kell írni, a másik szerint meg erősen formalizált papírgyártásba kell kezdeni az ötezerhatszázadik meg...

2016. nov. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy még soha nem láttam egyetemen kívül, hogy bárki is UML diagramot használt volna. Mindenesetre, nem vagyok egy tapasztalt róka, mások szoktak használni?
2016. nov. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!