Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A számítógépen futtatható...

A számítógépen futtatható programok többsége hogyan indítható el mindenfajta felbontással: 1024*650,650*1000,1200*560. stb?

Figyelt kérdés
2016. dec. 2. 22:03
1 2 3 4
 11/31 tabaki ***** válasza:

Nos, a leminősítések és az újabb szövegminta alapján #6 felvetése immár több, mint hipotézis. Ha valaki nagy tájékozatlanságában azt gondolná, hogy Kérdezőnek bármiféle erkölcsi vagy egyéb alapja van zokon venni és retorzióval sújtani a válaszadó közösség nyegle hozzáállását, ajánlom olvasgatásra a következőket:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__8..

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__8..

Ha valaki lepontozással egybekötött szélmalomharcra vágyik, ne mulasszon el válaszolni ennek a furcsa izének.

2016. dec. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 SimkoL ***** válasza:
A programot, a programozót abszolúte nem érdekli, hogy te milyen felbontást akarsz, simán felülbírálja, lásd itt: [link] Windows alatt - igaz a lehetséges felbontások lekérését lehagytam -. Ezek után nincs értelme a kérdésednek.
2016. dec. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Még mindig számítógépre van-e olyan exe után indítható valami amibe beraknak valamilyen program.exe elindul beállított felbontásban? Van-e olyan futtatási parancs vagy cmd-be beírt parancs ami után az felbontással indul mindenhogy az adott program exe-je? Illetve milyen ini vagy programozási lehetőségek van és hogyan kell csinálni hogy egy adott program.exe-nél az rá adott beállított felbontással jelenjen meg?
2016. dec. 6. 01:16
 14/31 tabaki ***** válasza:
Püff neki... Ennyit a jó szándékról.
2016. dec. 6. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 kriszpo ***** válasza:
Ez nagyon egyszerű. Nem kell semmilyen exe. Amilyen felbontásban szeretnéd futtatni a programot olyan felbontásra állítod a képernyőd. (Vezérlőpult - képernyőfelbontás) Után elindítod a programot teljes méretben. Ennyi. Szívesen.
2016. dec. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 tabaki ***** válasza:
SimkoL, kriszpo, a tűzzel játszotok. Kérdező nagyon nem szereti, ha más választ kap, mint amit elvárt.
2016. dec. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 tabaki ***** válasza:

@kriszpo:

Jut is eszembe: Állítottál-e már be képernyőt olyan felbontásokra, amilyenekre Kérdező akarja? Bevallom, én a felsoroltak közül csak a satöbbire szoktam...

2016. dec. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 kriszpo ***** válasza:

@tabaki

36 évesen engem már nem zavar a "tűz". Azt senki nem szereti, ha kérdésére nem a megfelelő választ kapja, csak próbálunk segíteni.

De írhatnám azt is, hogy tudom mire gondolt a kérdező, csak elírta vagy nincs tisztában a szokásos képernyő felbontásokkal. Valóban nem hétköznapi felbontásokról van szó, de létezett erre egy power strip nevű program, amivel lehetett egyéni felbontást beállítani egy vagy több monitorra, ha jól emlékszem. Bár sosem használtam.

2016. dec. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 SimkoL ***** válasza:
Értsd már meg kedve Kérdező, hogy egy jobb program 'küzd' azért, hogy az általa elvárt felbontásban fusson. Lekéri a lehetséges felbontásokat, ami ugye videókártya és monitorfüggő, és ezek alapján esetleg felajánlja a változtatást. Az említett PowerStrip sem tudott igazából csodát tenni csak kényelmes volt a használata. Ahogy fejlődnek az operációs rendszerek, úgy változik, fejlődik a védelmi mechanizmusuk is, egyre kevesebb dolgot enged meg a felhasználónak.
2016. dec. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 tabaki ***** válasza:

@kriszpo:


Tisztelem a korodat (ne röhögjél, SimkoL!) és a bölcsen megértő hozzáállásodat, de ezt a kérdést továbbra sem tudom malícia nélkül szemlélni. Szerintem Kérdező megint elképzelt valamit, hogy az úgy van, és az nem érdekli, hogy megvalósítható-e egyáltalán, csakis az, hogy hogyan. Én némi fogalomzavart is alítok a háttérben, és mindehhez jön a gépi áttétel, ami nemcsak a kérdéseiből oltja ki az értelem szikráit, de a válaszok megértését is lehetetlenné teszi a számára.

Ha másképpen nem, képpontonkénti manipulálással bizonyára lehetséges volna legalább leutánozni a tetszés szerinti felbontást, más kérdés, hogy egy így kiépített keretbe hogyan ügyeskedel belé egy kész programot. Ez mindenesetre érdekes fejtörő volna, de semmiféle gyakorlati hasznát nem látom. Kérdező arról megint nem szól egy kukkot sem, hogy mi lenne a célja, vagy mit akar látni a képernyőn, holott lehet, hogy újfent valami sokkal szimplább dolgot akar, mint amit mi hozzágondolunk.

2016. dec. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!