Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudnátok segíteni C++ programo...

Tudnátok segíteni C++ programozásban?

Figyelt kérdés
Az volna a feladat, hogy bekérek 20 nevet majd kikell választattni a leghosszabb, legrövidebb és a legtöbbször előforduló keresztneveket. Majd kiíratni hogy hány betűből állnak és hogy a legtöbbet előforduló, hányszor fordul elő. Kérlek segítsetek, nem nagyon értem még, hogy működik ez a nyelv.

2016. dec. 5. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:
58%

Na nézzük. Beolvasás kiírásra ott a "cin" és "cout" parancs.

Tömb létrehozásához keress rá a "c++ array" kulcsszó párosra. Ezen végig kell menned "for" ciklussal. A szavak ugye "string" típusúak. Azon van "length" függvény, ami a hosszát visszaadja, de ha az "std" részleg tabu, akkor létezik számodra "strlen" is. A legtöbbet előforduló egy "megszámlálás" és "maximális kiválasztás" tételek megfelelő kombinációja, ehhez kell kis kreativitás (nem sok). Most, hogy meg van minden információ, hajrá!

2016. dec. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A cin és cout nem parancs, hanem objektum.
2016. dec. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Feltehetőleg én vagyok a hülye, de std::mappel csinálnám.

A kulcs a név, az érték a gyakoriság. Minden bevitt névre meg kell vizsgálni, létezik-e már a kulcs. Ha igen, a hozzá tartozó intet növelni eggyel, ha nem, akkor hozzáadni a maphez 1-es értékkel. Az összegyűjtés végeztével iterációval triviálisan eldönthető, melyik a legtöbbet előforduló név (amelyikhez a legmagasabb int érték tartozik).


A mindenkori shortest és longest eltárolható egy-egy string változóban, nevenként összehasonlítható és szükség esetén lecserélhető.


A sztringek hosszának vizsgálatára, illetve kiírására nem szeretnék kitérni, mert az már tényleg a kilégzés-belégzés kategória.

2016. dec. 7. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!