Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Vidéki C# fejlesztő gyakornokn...

Vidéki C# fejlesztő gyakornoknak a bruttó 950 Ft-os órabér (=nettó 800 Ft) reális?

Figyelt kérdés
Úgy jelentkeztem állásinterjúra, hogy nem volt korábbról C#-pos munkatapasztalatom, illetve komoly hobbiprojektet sem tudtam felmutatni ebben a nyelvben (más nyelveken és technológiákban viszont volt). Interjún viszont azt látták meg bennem, hogy igenis ismerem a nyelvet, gyakorlatilag már akkor eldöntötték, hogy engem vesznek fel a pozícióra. Olyan feladatom nem volt eddig itt, ami kifogott volna rajtam vagy akár megizzasztott volna, így eddig túl sok kihívásban nem volt részem. A cégnél ennyi fizetés jár minden fejlesztő gyakornoknak. Ti nem keveslitek ezt az összeget?
2016. dec. 11. 14:56
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Ahhoz képest, hogy saját bevallásod szerint is fingod nincs a szísárpról, elég korrekt.
2016. dec. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Hát nem túl sok.

De gyakornok vagy , illetve vidéken (attól függ hol laksz)a fizetések gyengébbek.

2016. dec. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem kevés, bár nem írtad, hogy ez helyileg hol van, meg milyen cégről van szó.

De ha ennyit adnak mindenkinek, akkor ennyi.

Ha valóban jó vagy, akkor érdemes lenne kis munkatapasztalat után komolyabb helyre pályázni.

Illetve az előmeneteli lehetőségek miatt is érdemes lehet ennyiért is elvállalni.


De 950 bruttóból hogy lesz nettó 800? Ha nincs adókedvezményed, akkor az a 800 inkább 630 lesz.

2016. dec. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miért kéne ezt keveselni, nem minden cég fizet a gyakornokoknak.
2016. dec. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#3 Gondolom iskolaszövetkezeten keresztül dolgozik, így csak az SZJA-t vonják le, a különböző járulékokat nem.
2016. dec. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#3

Gyakornokoknak nem kell fizetniük egészségügyi és nyugdíjjárulékot, sőt a minimálbér alatt adómentesek, tehát személyi jövedelemadót sem kell. Nem számítanak a gyakornokok biztosítottnak, de a felsőoktatási intézmény fizeti az egészségbiztosításukat. Sajnos a nyugdíjba nem számít már bele de az egyetem, sem pedig a gyakornoki vagy diákmunka.


#4

Az elég nagy baj mert törvényben van szabályozva a gyakornokok minimálbére is. Hetente meg kell kapniuk legalább a minimálbér 15%-át napi 8 órára nézve. Ez most 111000*0.15=16650 HUF azaz óránként br. 416 HUF. Ez alá nem mehetnek a munkáltatók. Ennél lehet több, de csak a minimálbér feletti részt kell leadózni (15% szja). Ez csak legalább 6 hét összefüggő munka mellet igaz.

2016. dec. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6: Ha csak minimálbér fölötti részre kell szja-t fizetni, akkor miért 800 a nettó? A 800 úgy jönne ki, ha a teljes 950-re számítják a 15%-os szja-t.
2016. dec. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

Ezt reméljük a kérdező megválaszolja.


Valószínűleg azért, mert manapság Magyarországon:

1. Mindenkit át próbálnak verni aki hagyja magát,

2. A munkáltatók sem ismerik pontosan az évről évre (követhetetlenül) változó, rájuk vonatkozó törvényeket.


Példának okáért legutóbb az a törvény pár hónapja változott ahol is nem csak a nappali tagozatos hallgatókra de a duális képzésben tanulókra is vonatkozik már az adómentesség (én sem tudtam róla, most lapoztam föl a törvényt).


[link]

Szja-tv 1. sz. melléklet 4.12.1 b) pontja:


Egyes tevékenységekhez kapcsolódóan adómentes: a nemzeti felsőoktatási törvény szerinti hallgató részére nappali tagozaton a gyakorlati képzés idejére, duális képzés esetén az elméleti és a gyakorlati képzés idejére kifizetett juttatás, díjazás értékéből havonta a hónap első napján érvényes havi minimálbért meg nem haladó része.

2016. dec. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Full kezdőként, úgy hogy nem is igazán foglalkoztál a nyelvvel ez teljesen reális kezdő gyakornok fizetés, Bp-en is, vidéken is.

Persze vannak ennél sokkal jobban fizető diákmunkák is, de azokhoz azért többet elvárnak.

2016. dec. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Természetesen csak az SZJA van levonva az órabéremből. Egyébként ne értsetek félre, örülök ennek az összegnek, mert más diákmunkákat elnézve (ahol a fizetés 600 br/óra körül alakul) ez egész jó. Csupán kíváncsi voltam a ti véleményetekre is, illetve hogy máshol mi a helyzet.
2016. dec. 11. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!