Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek baj, ha nem...

Szerintetek baj, ha nem magolom a programozás elmélet nevű tárgyat középiskolában?

Figyelt kérdés

A tanár 3 hónapja nem íratott, most kb a fél füzetből, a rendezésekből fog, az összesnek ismerni kell(ene) az algoritmusát, még leírni, az alapelvét.


Gyakorlatot más tartja, általában netet is szokott engedni használni dolgozatnál, csak a feladat legyen jó, és optimális (munkahelyet szimulál). Szerinte is hülyeség "megtanulni" a rendeléseket, mert inkább azt kéne tanítani, hogy kell utánanézni.


Ő egyébként végzős BME hallgató és az IGO-NÁL SZOFTVERFEJLESZTŐ.


Csak jelenleg 4-es a prog.elméleti átlagom, és ha nem magolom be, lerontom. Ez nagy baj? Vagy ha továbbtanulnék, azt mondják úgyis előről tanítják az egészet. Ennek az elméleti tanítási formának meg sokak szerint sincs sok értelme.


2016. dec. 14. 23:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
11%

A programozást eleve nem lehet iskolai rendszerben tanítani. Illetve lehetni lehet, csak értelme nulla.

A programozás elsajátításához sok kóla kell, meg pár év nő nélkül.

2016. dec. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem árt az, ha megérted, hogyan működnek ezek a rendezések. Nem azért, mert neked kell majd ilyet implementálni, hanem azért, mert lehetnek bennük olyan megoldások, amik a későbbiekben jól jöhetnek neked. Azért sem árt tudni, hogyan működnek a keresések és a rendezések, mert ha iszonyat sok adatod van és keresni akarsz benne, akkor tudni fogod, milyen eszközökhöz nyúlj ahhoz, hogy az viszonylag optimális legyen.


Egyébként az egyetemen úgyis újra meg fogod tanulni.

2016. dec. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Hominida ***** válasza:
83%

Egyszerűsítsünk: legalább két hónapja nem tanulod rendesen, most dolgozat jön, és azt szeretnéd, ha azt mondanánk, hogy nem baj, ha rosszul sikerül.


Az elméleti tanulási forma ugyanolyan, mint a gyakorlati, csak itt tollal írsz a füzetbe, ott meg nem. De ugyanúgy tanulni kell. Algoritmusokat is. Végül is ha ez az anyag az órán, akkor úgysincs más dolgod, ráérsz ezt is megtanulni.


Én is dolgoztam az egyetem utolsó éve előtt, de attól még nem lett volna hasznos, ha én tanítom a programozást másoknak. Nem biztos, hogy a tanárotok nem sz@rik az egészre. Ha ő úgy fejlesztő, hogy mindennek utánanéz, akkor nem sok hasznát láthatják. Sajnos egy csomó "lexikális" dolgot tudni kell, egyébként az életedet a Google előtt töltheted.


Tanulj. Amit csak tudsz, ami a fejedbe fér. Nem kötelező könyvből, lehet mások programjainak elemzéséből is, de a rendezéseket is meg kell tudnod érteni. Aztán majd elfelejted, amikor már nem kell.

2016. dec. 15. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hagyom inkább. 6 darab 1-est is kibír az átlagom (hogy meglegyen a 2-es).
2016. dec. 15. 09:10
 5/15 anonim ***** válasza:
Én speciel leszarom.
2016. dec. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ok
2016. dec. 15. 09:44
 7/15 anonim ***** válasza:

> 6 darab 1-est is kibír az átlagom (hogy meglegyen a 2-es).


Tőled is megkérdezem: te mi a jóistennek jársz oktatási intézménybe, ha beleszarsz magasról?

2016. dec. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mert kell az érettségi az OKJ-hoz. Az hogy milyenek az eredmények, senkit nem érdekel.
2016. dec. 15. 11:59
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát akkor meg sz..rd le, nekünk tök mindegy :D

Ez az egy dolog különbözteti meg a sikeres embereket a nem sikeresektől. Az egyik lesz..r mindent, a másik meg maximum azt ami nem számít. Ha neked az a lényeg, hogy szín kettes érettségivel legyél egy OKJ-s biorobot, akkor oké.

2016. dec. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Azt akartam írni, hogy márpedig szokd meg a banánt, mert ha egyetemre mész ott richtig szó szerint vissza fognak kérni egy csomó mindent. De látom OKJ-ra készülsz, szóval kár ezzel érvelnem.

De azért szokd csak meg, hogy a világban nem minden úgy működik, ahogy szerinted értelme lenne. Mondhatod te, hogy márpedig ennek így nincs értelme, 'lázadhatsz' ha akarsz, de akkor készülj fel arra, hogy nagyot fogsz esni. Azt várják el, amit, ha van értelme, ha nincs.

2016. dec. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!