Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek baj, ha nem...

Szerintetek baj, ha nem magolom a programozás elmélet nevű tárgyat középiskolában?

Figyelt kérdés

A tanár 3 hónapja nem íratott, most kb a fél füzetből, a rendezésekből fog, az összesnek ismerni kell(ene) az algoritmusát, még leírni, az alapelvét.


Gyakorlatot más tartja, általában netet is szokott engedni használni dolgozatnál, csak a feladat legyen jó, és optimális (munkahelyet szimulál). Szerinte is hülyeség "megtanulni" a rendeléseket, mert inkább azt kéne tanítani, hogy kell utánanézni.


Ő egyébként végzős BME hallgató és az IGO-NÁL SZOFTVERFEJLESZTŐ.


Csak jelenleg 4-es a prog.elméleti átlagom, és ha nem magolom be, lerontom. Ez nagy baj? Vagy ha továbbtanulnék, azt mondják úgyis előről tanítják az egészet. Ennek az elméleti tanítási formának meg sokak szerint sincs sok értelme.


2016. dec. 14. 23:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy nem sok az értelme, de nagyrészt az iskolának tanulunk, nem az életnek.

Továbbá én voltam egy olyan állásinterjún, ahol a feladatot csípőből kellett volna tudni, Internet, fejlesztőkörnyezet és fordító nélkül.

Ha nem tanulod meg akkor nagy baj lesz, esetleg egy később ráépülő tárgyból fogsz megbukni, mert ezt nem tudod.

2016. dec. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"A tanár 3 hónapja nem íratott, most kb a fél füzetből, a rendezésekből fog, az összesnek ismerni kell(ene) az algoritmusát, még leírni, az alapelvét."


Meg ne tanuld!

Ezek csak rosszat akarnak neked. Ne hagyd magad átverni!

2016. dec. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nem tanultam meg, majdnem teljesen üresen adtam be.
2016. dec. 16. 14:51
 14/15 anonim ***** válasza:

Remek!


Meglesz a hozadéka, ne aggódj.

2016. dec. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 SimkoL ***** válasza:

Anna idején -'86'- teljesen egyedül kezdtem el tanulni programozni, mert a drága CÉG-em nem engedett fősulira. Hidd el az elején sokat szívtam alapvető dolgok miatt, amit a képzés keretein belül tanítottak volna. Igaz így egy életre megtanultam, de egyszerűbb lett volna ha valaki elmagyarázza. Ha kimaradnak az elméleti alapok tud pár 'fejlettebb' dolog meglepetést okozni.

Soha nem tudhatod mire visz az élet, lehet hogy sima 'mezei' C-ben, minimális tárhellyel és utasításkészlettel kell programoznod és csorog a nyálad az állásért mert 7 számjegyű a havi nettó.

2016. dec. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!