Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Informatika emelt érettségire...

Informatika emelt érettségire milyen programnyelvet érdemes megtanulni?

Figyelt kérdés
Illetve honnan tudom magamtól?
2016. dec. 15. 21:04
1 2
 1/11 |Orfeusz| ***** válasza:

Ha csak erre, és magadtól, akkor én a Pythont javaslom.

És innen: [link]

Én konkrétan ebből tanultam meg egy szűk hónap alatt az érettséginél magasabb szinten programozni, meg is írtam 98%-ra az érettségit. Gyors (kódolni), egyszerű, egy csomó beépített függvénye van, amit érettségin használhatsz komplett részfeladatok megoldására.


Egyetemen valószínűleg C++-szal fogsz foglalkozni, azt is érdemes lehet tanulni. De ha minél gyorsabban akarsz felkészülni az érettségire, akkor a Python a nyerő.


A könyv úgy emlékszem a 2-es főverzióval foglalkozik, de szerintem a Python3.4-et töltsd le! Lokációs problémákat javítottak benne, a magyar nyelvű rendszer kevésbé akasztja ki, megspórolhat pár óra debugolást. A könyvben vannak kitérők, hogy Python 3-ban hogy kell ezt és azt csinálni.

2016. dec. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Python.

Gyorsan tanulható.

Minden érettségi feladat a leggyorsabban megoldható.

2016. dec. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2016. dec. 15. 21:40
 4/11 anonim ***** válasza:
Én C#-ot választanék. Ott van benne a LINQ, amivel a feladatok igen nagy része 1-2 sorból kilőhető. De mivel itt mindenki a Python-t hajtja, ezért te válaszd azt.
2016. dec. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Hominida ***** válasza:
Egy érettségi dolgozatban nem feltétlenül előny, ha a gyárilag beépített előnyöket használod fel. Azt akarják látni, hogy az algoritmuskonstruálási gyakorlatod, meg a nyelvi ismereteid megvannak-e. Kérdezd meg a tanárt, hogy az érettségin milyen jellegű megoldás az elvárt.
2016. dec. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Viszont az éremnek van egy másik oldala is: ha megismeri a LINQ-t és megtanulja használni, akkor máris ismer egy olyan technológiát, amit a cégek szeretnek. Mellesleg segíti abban is, hogy képet kapjon arról, hogyan használjon valamit, amit a kezébe adnak.
2016. dec. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Hominida ***** válasza:
Ebben igazad is van, csak egy vizsgán mást várnak. Aztán a valóságban már az a jó, ha az ember ismeri a rövid utakat.
2016. dec. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az érettségi feladatsorban egyetlen részfeladatnál írják elő, hogy hogyan kell megoldani, a többinél használható LINQ, comprehension vagy bármi, amit az adott nyelv felkínál. A feladatsorok több évre visszamenőleg elérhetők, lehet gyakorolni.
2016. dec. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen mindegy, hogy melyik nyelvet választod a listáról, annyira alapszintűek a feladatok, hogy a megoldásukhoz szükséges utasítás- és függvénykészletet akár egy nap alatt meg lehet tanulni. Én még anno a C-t választottam, ami annak ellenére, hogy nem könnyű nyelv, az érettségis bohóckodásra ugyanúgy egyszerű.
2016. dec. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 |Orfeusz| ***** válasza:

A C# is jó nyelv érettségire, pont a beépített függvények miatt. Az egyik barátom azzal érettségizett, az ő elmondása szerint hatékonyságban nagyon hasonló a Pythonhoz.


Igaz, hogy az érettséginek nem az lenne a célja, hogy mennyire tudod betanulni a függvényeket minden részfeladathoz. De a vizsgázónak meg az az érdeke, hogy az összes pontot megszerezze, és ha van olyan eszköz, amivel fele annyi idő alatt meg tudja oldani a programozás feladatot, akkor én javaslom, hogy használja. A magas szintű programozási nyelvek megengedett csalások az érettségin, hiszen a feladatsor úgy van összeállítva, hogy C-ben is meg lehessen oldani az adott idő alatt.

2016. dec. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!