Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek belevágjak a...

Szerintetek belevágjak a programozásba?

Figyelt kérdés

most vagyok végzős és nem tudom hova tovább, nincs infóm suliba, de egész érdekesnek tartom, meg tudom, hogy csak ezért nem kéne csinálnom, de nincs más ami eszembe jut és ennek legalább van jövője a munka piacon.

Németországban néztünk ki egy egyetemet, ahol van informatika szak is és elvileg lehet menni egy fél éves előkészítőre.



2017. jan. 1. 22:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekel és nincs más, akkor (nyilván) go.
2017. jan. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Vágj bele, de ne egyetemen, hanem otthon.
2017. jan. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha munka vagy suli mellett csinálnád akkor persze, hajrá.

Ha direkt ilyen suliba akarsz menni, akkor azért gondold át, van-e hozzá affinitásod, mert ha amúgy nem érdekel, akkor nagyon száraz én uncsi lesz.

2017. jan. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%

Eszedbe ne jusson egyetem helyett otthon tanulni!


Ne hallgass, a tudatlan senkikre, akik ilyesmit ajánlgatnak. Közük nincs a témához, egyetemet meg csak képeslapon láttak, belülről soha. Esélyük se lenne bekerülni, elvégezni meg végképp, így mást is igyekeznek lebeszélni róla.

2017. jan. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Ha Németországban akarsz egyetemre járni, akkor hajrá! Ott talán még használható tudást is kapsz, mert az itthoni egyetemen IT-ból csak a felszínt karcolgatják.
2017. jan. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem érdemes egyetemre járnod. Viszont a programozás inkább hivatás, mint szakma, ezért úgy gondolom, jobban jársz, ha otthon elkezded az alapokat tanulgatni, kicsit a gondolkodásmódot elsajátítod, így egy kis előnnyel indulsz egyetemen, vagy már azelőtt rájössz, hogy ez nem neked való. Fontos lenne megjegyeznem azért, hogy külföldön inkább a tudást nézik, mint a papírt, azonban szintén külföldön a papír jelent is komoly tudást, komolyabbat, mint itthon.


Ami Németországot illeti, bármilyen szakra is mész, szerintem jól teszed. Jobb nyugatabbon (én is oda készültem, csak nem sikerült).


OFF: Csak nekem tűnik úgy, hogy írószersárkány barátunk a saját kommentjeit meghazudtolva egyszer az otthon tanulást javasolja, egyszer az egyetemet, mindenkit lenéz, hogy sosem volt egyetemen, miközben azt állítja, sosem volt hallgatói jogviszonya, és úgy általában mindent elkövet, hogy szembemenjen a többiek véleményével, bármi is legyen az?

2017. jan. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 😇
2017. jan. 2. 22:22
 8/10 anonim ***** válasza:

"saját kommentjeit meghazudtolva egyszer az otthon tanulást javasolja"


1. Soha nem javasoltam senkinek az otthon tanulást. Aki képers arra, hogy önerőből, otthon fejlődni tudjon, az nem itt fog kérdezni, hanem nekiáll mások kérdezése nélkül, a többi meg nem ér el eredményt egyedül.


"mindenkit lenéz, hogy sosem volt egyetemen, miközben azt állítja, sosem volt hallgatói jogviszonya"


2. Volt hallgatói jogviszonyom, csak nem egyetemen, hanem főiskolán.


"és úgy általában mindent elkövet, hogy szembemenjen a többiek véleményével"


3. Úgy általában a "többiek" követnek el mindent, hogy nevetségessé váljanak, mert az itt megforduló többség (tisztelet a kivételnek), nem fejlesztő, csak wannabe pistike és köze nincs a témához. Ezeknek mondok én ellent, ezekre pirítok rá, amit meg is érdemelnek.

2017. jan. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pen-Dragon: szóval te elvégeztél egy itthoni IT szakot a főiskolán és ezek után is azt mondod, hogy az ember ott tanulja meg a programozást? Akkor barátom, te vajmi kevés tudással indultál neki annak a fősulinak, ha neked újdonság volt, amit ott tanítanak. Mert amit a magyar főiskolákon leadnak programozásból, az épp csak a jéghegy csúcsa. Kb olyan alaptudás, amit amúgy is magadra szedsz 1-2 év alatt, ha nem vagy teljesen hülye.

Pusztán az egyetemen tanultakkal nem fog senki boldogulni a munka világában, ahhoz azért több kell.

2017. jan. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Kb olyan alaptudás, amit amúgy is magadra szedsz 1-2 év alatt, ha nem vagy teljesen hülye."


Ja, látom, annyira magatokra szedtétek, hogy néha könnyesre röhögöm magam a válaszaitokon. Persze "eladjátok" annak, aki még annyi keveset sem tud, mint ti. :o)


"Pusztán az egyetemen tanultakkal nem fog senki boldogulni a munka világában, ahhoz azért több kell."


Az egyetemen tanultak (az elmélet) kellenek ahhoz, hogy a gyakorlatban érvényesülj. Programozni mindenkinek magának kell megtanulnia, de hogy ez otthon csak néhány ritka kivételnek sikerül, az is biztos. Ők meg nem ide jönnek kérdezni.

2017. jan. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!