Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezt mind tudnia kell akár egy...

Ezt mind tudnia kell akár egy junior java programozónak is?

Figyelt kérdés

Olvasgattam álláshirdetéseket nézegettem és a következő adatokat gyűjtöttem ki:


Java SE, vagy inkább EE ismerete alap.


Build Tool: Maven, Gradle.

Application Server: Tomcat vagy Glassfish.

Adatbázis: MySQL, OracleDB, PostgreSQL.

WEB framework: Spring.

Continous Integration: Jenkins.

VCS: GIT, SVN.

Hibernate.


Ezeket az infokat több hazai és külföldi junior java fejlesztő álláshirdetésben figyeltem meg.


Tehát erre mindre célszerű rágyúrni?



2017. jan. 14. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: azt célszerű tudni, amit kérnek, ugyanakkor álláshirdetést sok esetben nem a leghozzáértőbb írja ki, és ezért kerülnek bele olyanok is, amire nem feltétlenül lesz szükség (JavaSE pl szerintem halott, de ugye, lehet legacy appról van szó), ha nem értesz mindhez, akkor is érdemes lehet beadni az álláshirdetést - nem kerül semmibe.


Ugyanakkor sokan tévedésben vannak, hogyha "megtanulnak" egy nyelvet, akkor megnyílik előttük a munkaerőpiac, mesés fizetésekkel együtt. Egy nyelvvel önmagában szinte semmire nem lehet menni, ismerni kell a célplatformon használatos technológiákat, legelterjedtebb keretrendszereket. Java-t manapság (Androidon kívül) leginkább Enterprise környezetben használnak, Spring keretrendszerrel, adatbázissal, fejlesztés során van verzió kezelőrendszer (manapság inkább GIT-et szokás (divat?) használni, de ez cégtől függ)...

2017. jan. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én azt mondanám, hogy juniorként nem feltétlen kéne elvárni, hogy tudod pl. a pgsql meg a mysql közti különbségeket (ezen lehet fejleszteni önállóan, akár a feladathoz kapcsolódó google kereséssel is, teljesen mindegy).

Ugyanez verziókezelőnél is, git ÉS svn ismerete nem hinném hogy szükséges egyszerre. Általában csak az egyik lesz, nem? (többnyire git mostanság)

2017. jan. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezek nagy részét szinte minden Java fejlesztő cég használja, de általában nem elvárás ezek ismerete Juniorok számára, csak előny. Az elvárás az erős Java alapok amikre lehet építkezni. Ha jó vagy akkor pár hét alatt úgy is megismered/megtanulod ezeket, viszont ezeknek a nagy része cégek számára lett kitalálva és a Junior pozíció pontosan arról szól hogy nincsen (vagy nagyon kevés) korábbi céges tapasztalatod a pozícióval kapcsolatban. Ha elvárás lenne hogy penge legyél a cég által használt technológiákban akkor Senior állást írnának ki.
2017. jan. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Én az előzőeknek ellent mondanék.

Szerintem ez a felsorolás abszolút alap egy kezdő fejlesztő esetében. Nem olyan sok ez.

Az meg külön vicces, hogy vki említi, vagy git vagy svn. A kettő nem kell. Mintha a git mellé az svn elsajátítása akkora áldozatot követelne. :o)

2017. jan. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!