Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen pár hónapos intenzív programozó tanfolyamokról?

Figyelt kérdés

Pl:

[link]

[link]

[link]


2017. jan. 19. 19:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

A párhónapos tanfolyamokról egységesen, bármelyik területen, kizártnak tartom, hogy megfelelő eredményű képzést adjon, cserébe mindezt horror áron teszik.

Ezt anélkül mondom, hogy a linkekre rámentem volna, kizárólag szubjektív vélemény.

2017. jan. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is hasonlóan gondolom, csak mostanában nagyon nyomatják ezeket... és azt ígérik, hogy ha elvégzed, akkor 100% lesz munkád.
2017. jan. 19. 19:55
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Hát... azt mondjuk én, mint munkáltató, hagy döntsem el, hogy kit akarok foglalkoztatni. Nyilván egy felmérés után fogok dönteni, de biztos vagyok benne, hogy ha tud az ember, azt nem a tanfolyam miatt tudja :)

Szóval ezek írhatnak 100%-ot, tudod az micsoda... :D

2017. jan. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

A horror árral nem értek egyet. Kifejezetten olcsó még a green fox is, a maga 1 millájával, rövidsége ellenére.

Ha más képzésekkel összehasonlítom (akad 1.5 millás képzés is, ahol gépkezelő lesz vkiből, amivel max. havi nettó 2 kilót kereshet meg)

Azzal sem, hogy ne adna az ilyen fajta képzés eleget. Természetesen nem lehet összehasonlítani ezeket hat-tíz egyetemi félévvel, de a dolog kvintesszenciáját azért leadják, a hozzátanulás pedig egyetem esetén is "kötelező".

2017. jan. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Hominida ***** válasza:

"Válj full stack szoftverfejlesztővé

... elsajátítják a szoftverfejlesztés alapjait és a szakmához szükséges szemléletet,..."


Az alapokkal és a megszerzett szemlélettel tényleg full stack fejlesztő lehet bárkiből, aki utána 3-4 évet különféle fejlesztői munkával tölt, igen intenzíven. Ez a "full stack", gondolom, mostanában a menő elnevezés. Hogy egy öt hetes tanfolyamon vérbeli programozóvá faragjanak valakit, és még a személyiségjegyeit is csiszolgassák, mert az később nagyon fontos lesz, hát én az ilyen varázslatban sajnos nem tudok hinni. Azt simán el tudom képzelni, hogy valaki 18 heti oktatással (heti hány óra?) "full stack" lesz, de akkor a hetek között mindig kell egy-két heti gyakorlás, munka.

2017. jan. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hominidával egyetértek, azt mondjuk hozzáteszem, hogy képet árnyaljam, hogy pl. a green fox előzetes tesztet készít az alkalmasságról, tehát reményteleneket nem oktat, a képzés náluk 4 hónapos és olyan, hogy reggel kilenctől este hatig ott kell lenni. Ez gyakorlatilag teljes agymosást, szemléletváltást, belső, generális újraépítkezést jelent.


A többi helyek nívóját sem az alakítja, hogy 25 tudásra szojazó emberke elől egy sunyi, rafinált előadó titkolni igyekszik a megszerzendő tudást, hanem inkább az, hogy a hallgatók egy kezdeti, kérész-életű felbuzdulás után magasról tesznek a tanulandókra és az előadó később hiába feszül meg, annak hatása nem lesz kézzel fogható az elért eredményekben.

2017. jan. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hogy mi a véleményem?


"A mellékhatások tekintetében kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét."


Az életben nagyon kevés dolog van, ami igaz is... ...mindenhol, minden szinten megy a néphülyítés, és minden csak azért, hogy pár ember olyan gazdag legyen, hogy leszopathassa magát a saját villájában, a saját szigetén, amit nem éppen becsületes úton szerzett pénzekből tehetett meg... Világhatalomra való törekvés! Ennyi!


Azért jó hülyíteni az embereket, mert azokból sok pénzt ki lehet csalni. Átverik a nyugdíjasokat különböző "nagyszerű" ajánlatokkal, legutóbb éppen a "nyaralási jogát" adta el az egyik idős ember egy cégnek... ...tehát mindent kitalálnak...


Én az ilyen gennyes/álszent/többszínű embereket Zyklon-B-vel írtanám! :-)

2017. jan. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
4 hónap max gyakorlásra elég mint egyfajta gyakornoki pozíció oktatással megerősítve, ha vkinek vannak alapismeretei de úgy érzi még nem állt össze a kép és nem mer állásra jelentkezni... egy év (coodecool) már talán hihetőbb, mindenesetre mindegyikük ezt a hype-ot próbálja meglovagolni
2017. jan. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igaz Mondó Reloaded:


Amíg akadnak akik azt hiszik, hogy ők majd megspórolhatnak éveket a tanulás síkján és alkalmazást nyernek nettó 3-4 kilókért, mint abszolút zöld prérinyulak, addig lesznek olyan személyek, akik ezt igyekeznek kihasználni.

2017. jan. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"ha vkinek vannak alapismeretei de úgy érzi még nem állt össze a kép és nem mer állásra jelentkezni... egy év (coodecool) már talán hihetőbb"


Mind a green foxnál, mind a codecool-nál erősen jellemző, hogy diplomások jelentkeznek, vagy olyanok, akik vmilyen okból félbehagyták a tanulmányaikat.

A szomszéd thread-ben épp azon siránkozik vki, hogy visszautasították a jelentkezését, mert nem sikerült megugrania a lécet.

Szóval ez azt mutatja, hogy azért nem kizárólag a pénz motiválja az iskolát. Na meg, a 4 hónap alapban baromi kevés, de ha reggel 9-től este 6-ig nyomja valaki, van már fogalma a kódolás mibenlétéről, akkor elképzelhető hogy egy igéretes kezdő-állapotba tudják hozni ezidő alatt.

2017. jan. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!