Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy ismerősöm Python-ban...

Egy ismerősöm Python-ban programoz, és engem kér meg, hogy HTML-t tanítsak neki. Nem gyanús ez? Aki érti a Python-t, annak miért kellene tanár a HTML-hez?

Figyelt kérdés
2017. jan. 23. 12:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Mert teljesen más és a HTML nem program nyelv.
2017. jan. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
...
2017. jan. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 SimkoL ***** válasza:
A HTML 'leíró nyelv', a CSS lassan felzárkózik a programozási nyelvek kategóriába az egyre bonyolultabb megoldásokat, lehetőségeket tekintve de mégsem az. Delphi után nekem is érdekes volt megcsinálni az első weboldalam - szar is lett :) - nulla HTML, CSS tudás mellett. Kinek ez kinek az...
2017. jan. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Valamiért én abban a hitben voltam, hogy ovis szintű dolog a Html más programozási nyelvek bonyolultságához képest.
2017. jan. 23. 13:59
 5/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a HTML nem bonyolult, de attól, hogy valaki tud programozni egy nyelven, nem fog tudni automatikusan egy másik nyelven is. A Python és a HTML eléggé különböző ahhoz, hogy mindkettőt külön tanulni kelljen.
2017. jan. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Mit kell azon tanítani? Elolvasod bármelyik html leírást, rá tenyerelsz a billentyűzetre és kész a facebook 2.
2017. jan. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az egyik egyetemen a programozó tanoncok között az egyik leginkább bukós tárgy a html/xml. Többnek nem sikerül, mint a prog1.
2017. jan. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
15%

"Aki érti a Python-t, annak miért kellene tanár a HTML-hez?"


Lehet, hogy a pythonhoz is úgy ért, ahogy a html-hez.

A html-t nem kell "tanulni".

2017. jan. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem kell hat, a htmltudas oroklott a genek altal meghatarozott dolog...
2017. jan. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
43%

A html "tudás" nem igényel szellemi erőfeszítést.


A html egy primitív leírónyelv, amely egy html oldalon lévő textusnak, képeknek, egyéb objektumoknak jellemzőit definiálja. Ezek a definíciók un. TAG-ekben kerülnek meghatározásra. Ezen TAG-ek tulajdonságainak mindegyikét egy szimpla text fájl néhány sora írja le.


Ezt nem kell tanulni, csak elolvasni, értelmezni és igény szerint alkalmazni.

Aki erre nem képes, az, javaslom, foglalkozzon valami mással.

2017. jan. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!