Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pythonból mit kell tudni...

Pythonból mit kell tudni érettségire? Ugy értem milyen parancsok, amik előfordulnak.

Figyelt kérdés

Most tanulom, egyelőre már értem az else-t,if-et, while-t is, az inputot és az int kapcsolatát, ha szöveg helyett számot várunk válaszként,illetve print függvényt is.

De még mi várható? Félek, hogy nem fog sikerülni, és még nagyon sok mindent tudni kell. Pl egymásba ágyazó ciklusok jellemzőek? Mert azon még töröm a fejem, és nem teljesen értem.



2017. febr. 3. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmiféle parancslista. Nézd végig az eddigi feladatokat, abból lehet látni, hogy mire számíthatsz. Az egymásba ágyazoTT ciklusokat azért ismerd meg, simán benne lehet. Amit ide felírtál, annál azért sokkal többet kérnek.
2017. febr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 |Orfeusz| ***** válasza:
100%

ciklusok, egymásba ágyazott is (egymásba ágyazott listák bejárására)


a for ciklus a hasznosabb, azt mindenképp használd!


range függvény, len függvény


for elem in lista: bejárási mód, ha nem kell index


for i in range(len(lista)): bejárási mód ha kell index - az elemekre lista[i] kifejezéssel hivatkozhatsz


[uj_elem for elem in lista] ez egy nagyon hatékony listakezelési módszer. Pl [r*r for r in lista] a lista összes elemét a nyégyzetre emeli. Lehet tovább bonyolítani is, az uj_elem lehet függvényhívás, utasítás, továbbá lehet egymásba ágyazni:

[végső_elem for közbenső_elem in [közbenső_elem for elem in lista]


break utasítás


saját függvény készítése, return utasítás


random - a random modult importálni kell, és a randrange(start, stop) egy jó függvény


szövegfájl importálása és mentése, soronként is (van amikor így kérik)


string kezelő metódusok - split, strip, find, index


string és lista darabolás a string[start:stop] és lista[start:stop] szintaxissal. [:stop] a "stop" indexig veszi a stringet, a [start:] a "start" indextől a végéig.


minél több metódus ismerése: listáknál például sort, find, remove


GYAKOROLJ! Csak úgy tudod megismerni a feladatokat. Van fenn egy csomó feladatsor, oldj meg minél többet! Kell a rutin.

2017. febr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Második nagyon szépen köszönöm!!


A listákkal nem vagyok még annyira képben, meg ezzel a forros dologgal,a random modult már próbálgattam a randint-vel, de amit irtál gondolom az hasonló, csak nem számokat generál :) Átnézem amiket irtál, megpróbálom megérteni a logikáját, aztán márciustól neki ugrok az érettségik megoldásának.

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM MÉG EGYSZER!

2017. febr. 3. 16:50
 4/4 anonim válasza:

Szia!


Ha megszeretnéd tanulni a python nyelvet (oké oké az pár dolog már megy) ajánlanám ezt az olvasmányt. Én most kezdtem el olvasni, és elég érthetően, pédákkal le vannak írva a parancsok (már szép kis ,programokat' tudok írni). Szerintem keress rá benne amiket megszeretnél tanulni. Ingyenes pdf formátum.

Link: [link]


Sok szerencsét az éretségihez :)

2017. febr. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!