Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen nyelven és hol érdemes...

Milyen nyelven és hol érdemes megtanulni programozni?

Figyelt kérdés
Engem nagyon érdekel a programozás, van egy informatikai szakmám, ami folyamán tanultam is php-t, java-t, MySQL-t. Ezekeben jó voltam, osztály első, csak már kissé felejtettem, mivel nem ezzel kezdtem foglalkozni. Fősuli/egyetemre sajnos nincs lehetőségem, de szeretnék megtanulni egy programnyelvet, annyira hogy azzal is foglalkozzak. Objektumorientált érdekelne leginkább. Javasolnátok, hogy mit érdemes manapság megtanulni, illetve ha egy jó sulit, vagy képzést is tudtok mondani még jobb lenne. Köszönöm!

2017. febr. 5. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:

C#, C++, Java, Python ... ezek elég népszerűek.


Nekem a C# a személyes kedvencem. Ezekkel el tudsz indulni:

1. https://www.youtube.com/playlist?list=PL224F3AA87C7A48C9

2. https://www.youtube.com/playlist?list=PLd5MvFV1xur5yyJ-hTmuE..

3. [link]

2017. febr. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy furán hangzik, de ilyen "előképesítéssel", amid van, a Tantusz JAVA könyvből saját magad megtanulhatsz programozni java-ban. [link]

Sokaknak azért "jobb" egy, a könyv árának akár ötvenszeresébe is kerülő tanfolyam, mert nem tudnak egyedül odafigyelni valamire és nem tudják önmagukat számon kérni. De ha megvan a kellő önképző képességed, akkor ez a könyv simán kivált egy iskolát, pedig ki nem néznéd belőle, kicsit olyan húszévelejárt fílingje van, elsárgult lapok, régies dizájn, puha borító, a valóságban mégis olyan, mint egy modern, gyakorlatorientált oktatás.

2017. febr. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Valóban ezek a képzések nem érnek fel egy könyvhez se, és köszi a tippet. Sokan javasolják még ezt a könyvet is: "Tanuljuk meg a c++ programozási nyelvet 24 óra alatt" c. könyvet. Erről van vélemény? Melyik könyv vált be másnak, ami az alapoktól kezdve, annyira megtanult belőle programozni, hogy a megszerzett tudással már el lehessen menni dolgozni?
2017. febr. 8. 12:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát, én a Java-t próbáltam a 24 órás verziós könyvből, de rémes volt, gyorsan feladtam. Később találtam a Tantuszra, nagyságrendekkel értelmesebb... pedig a 24 órás kétszer olyan drága és sokkal flancosabb. :D
2017. febr. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És a Tantusz melyik részeit olvastad?
2017. febr. 9. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!